A nap verse
Thomas Mann varázshegye
Jeges szellő havas csúcsról
a ködös levegőt tisztítja.
A kórházban valaki meghal,
és a betegek számát ritkítja.
Komor, hosszú pillanatok
sűrítik a hideg és híg levegőt.
Ez komoly önismeretet kíván,
szándékos türelmet és erőt.
Valaki becsapja az étterem ajtóját,
mely figyelmetlen, csúnya dolog.
A tettes viszont közömbös,
és kirgiz szemmel hunyorog.
E világ egy mikrokozmosz,
ápolt és intézményesített,
globális nyugtalanságot tükröz
az ősi viaskodás újra felkerekedett.
Felhők gyülekeznek a hegy körül,
csúcsa már nem látható.
Az ideológiák hangoskodnak,
most ár nagyobb baj elvárható.
Szarajevóban lövések dördülnek:
végre meggyulladt gyújtózsinór.
Ez a háború névjegye,
s az ég és föld fellángol.
a ködös levegőt tisztítja.
A kórházban valaki meghal,
és a betegek számát ritkítja.
Komor, hosszú pillanatok
sűrítik a hideg és híg levegőt.
Ez komoly önismeretet kíván,
szándékos türelmet és erőt.
Valaki becsapja az étterem ajtóját,
mely figyelmetlen, csúnya dolog.
A tettes viszont közömbös,
és kirgiz szemmel hunyorog.
E világ egy mikrokozmosz,
ápolt és intézményesített,
globális nyugtalanságot tükröz
az ősi viaskodás újra felkerekedett.
Felhők gyülekeznek a hegy körül,
csúcsa már nem látható.
Az ideológiák hangoskodnak,
most ár nagyobb baj elvárható.
Szarajevóban lövések dördülnek:
végre meggyulladt gyújtózsinór.
Ez a háború névjegye,
s az ég és föld fellángol.
Legújabb versek
Konkrétan: reményem nem teljesül…
(3 soros, zárttükrös duó)
Felébredt estére egy régi álmom,
Jó lenne, éjjel lenne ez az álmom…
Felébredt estére egy régi álmom.
Nekem fontos ez az ügy, de sok éve nem teljesedik,
Lelkem csak sír, a beteljesüléstől nem fényesedik…
Nekem fontos ez az ügy, de sok éve nem teljesedik.
*
(senrjú)
Már öregszem és
Nem lesz ebből már semmi…
Remény meg... marad!
Vecsés, 2023. november 17. – Kustra Ferenc József – íródott: alloiostrofikus versformában.
(3 soros, zárttükrös duó)
Felébredt estére egy régi álmom,
Jó lenne, éjjel lenne ez az álmom…
Felébredt estére egy régi álmom.
Nekem fontos ez az ügy, de sok éve nem teljesedik,
Lelkem csak sír, a beteljesüléstől nem fényesedik…
Nekem fontos ez az ügy, de sok éve nem teljesedik.
*
(senrjú)
Már öregszem és
Nem lesz ebből már semmi…
Remény meg... marad!
Vecsés, 2023. november 17. – Kustra Ferenc József – íródott: alloiostrofikus versformában.
Pacsirta hangja
Ébresztőt fúj. Hőség van.
Ma derűs nap lesz.
*
Ébredő reggel,
Madárcsicsergés köszön!
Simogató szél.
*
Tollászkodnak a
Fészekben a kiscsibék.
Anyamadár holt.
*
Pirosas pipacs
Sereg uralja mezőt!
Kék ég alatt, sas.
*
Gólya ebédet
Keres, ma még nem evett.
Fiókát etet.
*
Gólya most éppen
Szabadnapos, nincs munka.
Gyerekkihordás.
*
Fecske lakása
Az eresz alá készült.
Csicsergő szülők.
*
Napnak sugara
Befedi selymes rétet.
Madártrillázás.
*
Faág csicsereg.
Madarak. Örömzene.
Fülnek kellemes.
*
Cinke fölrepül
Fára és dalolászik.
Meleg boldogság.
*
Madártrillázás,
Szélmalomharc a csenddel.
Tűző napsütés.
*
Holdtáncot mutat
Az éj közepi sötét.
Dróton, madarak.
Vecsés, 2017. június 4. – Kustra Ferenc József - íródott, eredeti Baso féle haiku csokorban.
Ébresztőt fúj. Hőség van.
Ma derűs nap lesz.
*
Ébredő reggel,
Madárcsicsergés köszön!
Simogató szél.
*
Tollászkodnak a
Fészekben a kiscsibék.
Anyamadár holt.
*
Pirosas pipacs
Sereg uralja mezőt!
Kék ég alatt, sas.
*
Gólya ebédet
Keres, ma még nem evett.
Fiókát etet.
*
Gólya most éppen
Szabadnapos, nincs munka.
Gyerekkihordás.
*
Fecske lakása
Az eresz alá készült.
Csicsergő szülők.
*
Napnak sugara
Befedi selymes rétet.
Madártrillázás.
*
Faág csicsereg.
Madarak. Örömzene.
Fülnek kellemes.
*
Cinke fölrepül
Fára és dalolászik.
Meleg boldogság.
*
Madártrillázás,
Szélmalomharc a csenddel.
Tűző napsütés.
*
Holdtáncot mutat
Az éj közepi sötét.
Dróton, madarak.
Vecsés, 2017. június 4. – Kustra Ferenc József - íródott, eredeti Baso féle haiku csokorban.
Ha jó a napom, akkor az olyan, mint fodrozódó folyó,
Olyankor soha nem, hajódokkot kötélről leszakító!
Az én folyómon, már hajók sem úsznak semerre,
Az én koromban nyugodtabb nem nagyon lehetne.
Az én folyóm, mindig akkor hömpölyög vidáman,
Ha nincs benne egy csepp félsz, a kis hullámtaréjban.
Az én folyómnak
Egy félsze van, befagyás!
Nem vízzúdulás.
*
Nagy utazásra
Én folyóm vize nem megy.
Öreg mederben.
*
Esti alkonyat
Még szépíti vízfelszínt…
Pirosas fodrok.
Az idő tovalibben, mint a déli napfényben az árny,
A folyóm vize elapad, és győz majd a meder-magány.
Jó napom is van,
Ha, örömmel olvastok.
Alkonyi sötét.
Életlidérc, felkavar,
Víz télen, befagy hamar…
Vecsés, 2016. március 25. – Kustra Ferenc József – írtam: Versben, senrjúban és tankában… önéletrajzi írásként.
Olyankor soha nem, hajódokkot kötélről leszakító!
Az én folyómon, már hajók sem úsznak semerre,
Az én koromban nyugodtabb nem nagyon lehetne.
Az én folyóm, mindig akkor hömpölyög vidáman,
Ha nincs benne egy csepp félsz, a kis hullámtaréjban.
Az én folyómnak
Egy félsze van, befagyás!
Nem vízzúdulás.
*
Nagy utazásra
Én folyóm vize nem megy.
Öreg mederben.
*
Esti alkonyat
Még szépíti vízfelszínt…
Pirosas fodrok.
Az idő tovalibben, mint a déli napfényben az árny,
A folyóm vize elapad, és győz majd a meder-magány.
Jó napom is van,
Ha, örömmel olvastok.
Alkonyi sötét.
Életlidérc, felkavar,
Víz télen, befagy hamar…
Vecsés, 2016. március 25. – Kustra Ferenc József – írtam: Versben, senrjúban és tankában… önéletrajzi írásként.
Sűrű, nyálkás köd lóg az erdőben a fákon,
Botorkálok… tejfehérben, meredek fájón.
Előttem nagy fa… tán’ nem is látom az erdőt,
Botorkálok… köd van, honnan merítsek erőt?
Vecsés, 2004. március 22. – Kustra Ferenc József- írtam: önéletrajzi írásként.
Botorkálok… tejfehérben, meredek fájón.
Előttem nagy fa… tán’ nem is látom az erdőt,
Botorkálok… köd van, honnan merítsek erőt?
Vecsés, 2004. március 22. – Kustra Ferenc József- írtam: önéletrajzi írásként.
Ha a számból nagy szavakat röppentek,
Velem szemben csak álltak a döbbentek.
Ha precízen végiggondolom, mit kell…
Többen lenyomnak egy rumot, üveggel.
Nem születtem vezérnek, vezetőnek,
Mások szemében nem látszom főnöknek.
Ki így született, ily’ a habitusa,
Annak az élet, egy nagy haláltusa.
Vecsés, 2002. október 13. – Kustra Ferenc József- írtam: önéletrajzi írásként.
Velem szemben csak álltak a döbbentek.
Ha precízen végiggondolom, mit kell…
Többen lenyomnak egy rumot, üveggel.
Nem születtem vezérnek, vezetőnek,
Mások szemében nem látszom főnöknek.
Ki így született, ily’ a habitusa,
Annak az élet, egy nagy haláltusa.
Vecsés, 2002. október 13. – Kustra Ferenc József- írtam: önéletrajzi írásként.
Hmm…
Üldöző sírás,
Félelem más,
Régre gondolni… oly’ butás.
Sirok magánytól,
Magányos… sírástól.
Anyádtól…
Átoktól…
*
Társasági magány,
Letargiás magány,
Üldöznek… magány,
Hamis folyamodvány.
Gyertyafény is szomorú,
Élet szomorú,
Bú.
*
Nem bánkódok,
De min gondolkozok,
Mérgem-magányom,
Életfáradtságom.
Másik élet kellene,
Normál élet eleme…
Deleje!
Vecsés, 2024. július 7. – Kustra Ferenc József- íródott: önéletrajzi írásként, septolet trióban.
Üldöző sírás,
Félelem más,
Régre gondolni… oly’ butás.
Sirok magánytól,
Magányos… sírástól.
Anyádtól…
Átoktól…
*
Társasági magány,
Letargiás magány,
Üldöznek… magány,
Hamis folyamodvány.
Gyertyafény is szomorú,
Élet szomorú,
Bú.
*
Nem bánkódok,
De min gondolkozok,
Mérgem-magányom,
Életfáradtságom.
Másik élet kellene,
Normál élet eleme…
Deleje!
Vecsés, 2024. július 7. – Kustra Ferenc József- íródott: önéletrajzi írásként, septolet trióban.
Hétköznapi pszichológia a bűnügyi munka frontjáról…
(3 soros zárttükrös)
Én bűnügyi nyomozótiszt vagyok, megteszem, amit jól tehetek,
Jót vagy rosszat én nem teszek, igyekszek és csak „jól” teszek…
Én bűnügyi nyomozótiszt vagyok, megteszem, amit jól tehetek.
*
(senrjon)
Bármit… jól kell megtenni,
Főleg bűnügyben, ott kell lenni!
Hozzáértés kell.
*
(HIQ)
Szív is kell,
Ésszel fonódva.
Értés kell.
*
(tízszavas duó)
Ötven évet lehúztam, sors igy rendelte,
Én helytálltam, sors rendezte!
Három kapitányságon dolgoztam, mindenhol én voltam a legjobb,
Elsőnek… legjobb.
*
(leoninus)
Valamit jól kell megtenni, mindenkinek igy lesznek jó emlékei.
Vecsés, 2026. április 24. -Kustra Ferenc József – írtam: önéletrajzi írásként.
(3 soros zárttükrös)
Én bűnügyi nyomozótiszt vagyok, megteszem, amit jól tehetek,
Jót vagy rosszat én nem teszek, igyekszek és csak „jól” teszek…
Én bűnügyi nyomozótiszt vagyok, megteszem, amit jól tehetek.
*
(senrjon)
Bármit… jól kell megtenni,
Főleg bűnügyben, ott kell lenni!
Hozzáértés kell.
*
(HIQ)
Szív is kell,
Ésszel fonódva.
Értés kell.
*
(tízszavas duó)
Ötven évet lehúztam, sors igy rendelte,
Én helytálltam, sors rendezte!
Három kapitányságon dolgoztam, mindenhol én voltam a legjobb,
Elsőnek… legjobb.
*
(leoninus)
Valamit jól kell megtenni, mindenkinek igy lesznek jó emlékei.
Vecsés, 2026. április 24. -Kustra Ferenc József – írtam: önéletrajzi írásként.
A sivatag, forró és hallgatag,
Sorsom menteném… de álmatag.
Forró szél hord homokot itt is,
Én megyek vele szembe… minek is?
Menteném mi menthető, de nincsen mit,
Védenék én mindent, vagy csak a semmit.
Bármi van bennem, ha nem ismerik el,
Olyan, mint kis bogár, mit homok fújt el.
Vecsés, 2007. január 6. – Kustra Ferenc József- íródott: önéletrajzi írásként.
Sorsom menteném… de álmatag.
Forró szél hord homokot itt is,
Én megyek vele szembe… minek is?
Menteném mi menthető, de nincsen mit,
Védenék én mindent, vagy csak a semmit.
Bármi van bennem, ha nem ismerik el,
Olyan, mint kis bogár, mit homok fújt el.
Vecsés, 2007. január 6. – Kustra Ferenc József- íródott: önéletrajzi írásként.
Kullogok, mint egy kivert kutya, a ködben,
Ballagok, de nem futok, mint nyúl a ködben.
Elvesztem a saját sorsomban,
Éreztem, baj van a gondomban.
Továbblépni, vajon lehet-e?
Én nem vagyok király gyereke!...
Futnék tán', ha volna mérföldes csizmám,
De csak nevet ezen, a szomszéd komám.
Látja tán', sánta kutya szintjén vagyok,
Miket mesélek, mondja, csak álmodok.
Vecsés, 2006. november 18. – Kustra Ferenc József-íródott: önéletrajzi írásként.
Ballagok, de nem futok, mint nyúl a ködben.
Elvesztem a saját sorsomban,
Éreztem, baj van a gondomban.
Továbblépni, vajon lehet-e?
Én nem vagyok király gyereke!...
Futnék tán', ha volna mérföldes csizmám,
De csak nevet ezen, a szomszéd komám.
Látja tán', sánta kutya szintjén vagyok,
Miket mesélek, mondja, csak álmodok.
Vecsés, 2006. november 18. – Kustra Ferenc József-íródott: önéletrajzi írásként.
Hullám morajlik,
Hallgatom, beszélgetnek.
Csak találgatok.
*
Lélegzet hullám.
Taglalom a görbéjét.
Csak találgatok.
*
Várok! Te felelsz,
Én ölellek, lelkünk egy.
Te vagy a tenger.
*
Magam, én vagyok.
Megtestesült a lélek.
Köröttem tenger.
Vecsés, 2014. március 29. – Kustra Ferenc József – íródott: senrjú csokorban. Pozsgai Gyula: „AZ ÉLET HAJNALÁN” c. verse senrjú átirata. A szerző engedélyével.
Hallgatom, beszélgetnek.
Csak találgatok.
*
Lélegzet hullám.
Taglalom a görbéjét.
Csak találgatok.
*
Várok! Te felelsz,
Én ölellek, lelkünk egy.
Te vagy a tenger.
*
Magam, én vagyok.
Megtestesült a lélek.
Köröttem tenger.
Vecsés, 2014. március 29. – Kustra Ferenc József – íródott: senrjú csokorban. Pozsgai Gyula: „AZ ÉLET HAJNALÁN” c. verse senrjú átirata. A szerző engedélyével.
Ott fönt, ilyen a vizionálásom…
Messzire láttam árbockosárból, messzire néztem,
Mint marionett rángatózott világ, miben éltem.
Én úgy... csak éltem, mint mások az anyaméhben
Elhamvadtam, később felnőtt életben… létben.
Mondták, hogy életben folyvást, mindig vétkes leszel!
Engem a rendőr, ha nem vétkezek is lemeszel!
Kosárból lenézve, vízben látod az arcod,
Vagy nem, de mindegy is, mert folytatnod kell harcod…
Pohár bor egy sétabot az öregnek, mert az egy tudomány
És a fiatalnak meg az asszonyi lény bolondos hullám.
Élet repül. Árbockosár életem felett csendben,
Éjjelente, csillagok ragyognak rám fenn az égben.
Hallik madárdalos hangja lelkemnek, én csak zengtem…
Árbockosár az életem, nagyon féltem, kilengtem.
A partról is hallottam a lódobogást, szép volt, oly szép,
De ennyi idő után a kétszersültem, nem lett csak pép.
Árbockosárban is közelg már az óra,
Távozni készülök majd én… nyugovóra.
Jönnek majd angyalok, akkor virradóra?
Nagy a kívánságom a kosárban láthatatlanul,
Ne tűnjek el emlékekből csendesen, nyomtalanul…
Vecsés, 2014. július 26. - Kustra Ferenc József- írtam: önéletrajzi írásként.
Messzire láttam árbockosárból, messzire néztem,
Mint marionett rángatózott világ, miben éltem.
Én úgy... csak éltem, mint mások az anyaméhben
Elhamvadtam, később felnőtt életben… létben.
Mondták, hogy életben folyvást, mindig vétkes leszel!
Engem a rendőr, ha nem vétkezek is lemeszel!
Kosárból lenézve, vízben látod az arcod,
Vagy nem, de mindegy is, mert folytatnod kell harcod…
Pohár bor egy sétabot az öregnek, mert az egy tudomány
És a fiatalnak meg az asszonyi lény bolondos hullám.
Élet repül. Árbockosár életem felett csendben,
Éjjelente, csillagok ragyognak rám fenn az égben.
Hallik madárdalos hangja lelkemnek, én csak zengtem…
Árbockosár az életem, nagyon féltem, kilengtem.
A partról is hallottam a lódobogást, szép volt, oly szép,
De ennyi idő után a kétszersültem, nem lett csak pép.
Árbockosárban is közelg már az óra,
Távozni készülök majd én… nyugovóra.
Jönnek majd angyalok, akkor virradóra?
Nagy a kívánságom a kosárban láthatatlanul,
Ne tűnjek el emlékekből csendesen, nyomtalanul…
Vecsés, 2014. július 26. - Kustra Ferenc József- írtam: önéletrajzi írásként.
Énekel a blues énekes,
Hallom, hangja olyan rekedtes…
Dübörög a dob, rossz a mikrofon, recseg,
Énekes a régi szép időkről fecseg.
Dühöngött egy vad szélvihar,
De aztán el is múlt hamar.
Kisütött a nap én meg bőszen napozok,
Ha megizzadok gyerekkádban pancsolok.
Anyám-anyám süssél nekem rétest.
Gyúrd be és húzd ki jól a klassz pépest…
Én meg közben dúdolom a munkadalt,
Holnap meg mondhatod: a rétes felfalt…
Vecsés, 2014. szeptember 9. – Kustra Ferenc József
Hallom, hangja olyan rekedtes…
Dübörög a dob, rossz a mikrofon, recseg,
Énekes a régi szép időkről fecseg.
Dühöngött egy vad szélvihar,
De aztán el is múlt hamar.
Kisütött a nap én meg bőszen napozok,
Ha megizzadok gyerekkádban pancsolok.
Anyám-anyám süssél nekem rétest.
Gyúrd be és húzd ki jól a klassz pépest…
Én meg közben dúdolom a munkadalt,
Holnap meg mondhatod: a rétes felfalt…
Vecsés, 2014. szeptember 9. – Kustra Ferenc József
Időtlenül öregedő, rozsdásan átbarázdált arcomat,
Lassan színezi közeledő tél, finoman szitáló hava…
A hűlő hideg elural, befagyassza az ércsatornámat,
A vég lassan felássa az élet kertjét és úgy fogy… udvara.
Vecsés, 2014. szeptember 9. – Kustra Ferenc József- írtam: önéletrajzi írásként
Lassan színezi közeledő tél, finoman szitáló hava…
A hűlő hideg elural, befagyassza az ércsatornámat,
A vég lassan felássa az élet kertjét és úgy fogy… udvara.
Vecsés, 2014. szeptember 9. – Kustra Ferenc József- írtam: önéletrajzi írásként
(bokorrímes)
Nem kell neked a jövő, éljünk akkor mának?
Nem röhögcsés az, ha nekimegyünk a fának?
A jövőnek nem is lehet élni, mert az nincs!
Rögvest éljünk pillanatot, az maga a kincs…
(Senrjon)
Ma van… jövő lehet majd…
Vagy mában, vagy jövőben élünk!
Nulla idő nincs!
Vecsés, 2014. szeptember 7. – Kustra Ferenc József
Nem kell neked a jövő, éljünk akkor mának?
Nem röhögcsés az, ha nekimegyünk a fának?
A jövőnek nem is lehet élni, mert az nincs!
Rögvest éljünk pillanatot, az maga a kincs…
(Senrjon)
Ma van… jövő lehet majd…
Vagy mában, vagy jövőben élünk!
Nulla idő nincs!
Vecsés, 2014. szeptember 7. – Kustra Ferenc József
Fölütötte a fejét a háborús világhelyzet…
(3 soros-zárttükrös)
Dörömbölő síkságon, egyre messzebb és magasabban zokog a baj… Át a hullákon.
Katonák lövik és másképp is irtják egymást, Nem létező -végső- szeretet társításon…
Dörömbölő síkságon, egyre messzebb és magasabban zokog a baj… Át a hullákon.
*
(Septolet)
Terjedő baj, dörrenő zaj,
Átható jaj…
Önpusztító emberi faj.
Helyzetünk:
Szenvedünk…
Reszketünk,
Hogy elveszünk.
*
(HIQ trió)
Testvéri
Szeretet nincs is?
Háború!
Időben
Élettelen és
Térben is!
Asszonyok
Élte csak sírás!
Halk sírás…
*
Anya orcáján ború…
Fia ifjú férfiú,
Harcba hívja a háború.
Szomorú,
Szigorú,
Iszonyú
Háború.
*
(Senrjon trió)
Katonák imája, mint
Hajótörötteké. Péntek nincs…
Élet gyászfoltos…
Harc, véres koszorúban!
Koszorút természet megfonta!
Élet gyászfoltos…
Harc halál-koszorúban!
Hontalan mise… elhallatszik!
Élet gyászfoltos…
*
Halál tombol –
Létet rombol…
Hazafi harcol, hitvese imákat mormol.
Kedvesünk,
Gyermekünk,
Nemzetünk
Óvd Istenünk.
*
(Leoninus csokor)
Torz arcok vigyorognak, de a jó és szép szavak nem használnak!
Össze gereblyézett jajok bőszen ölelkeznek, szent szolidaritással, fékezhetetlenek…
Síksági facsoportból előzúgó szél, sisakleverő, csak hazafiasáról beszél!
*
(septolet csokor)
Mostoha délibáb karmazsint vetít, tájra terít.
Fájdalom elborít,
Látvány tébolyít.
Szétnézek –
Rémképek,
Élmények:
Rémségek.
*
Katonák vére már eláztatta mezőt, itt úgysem használ, nem használnak kereplőt.
Testvér! És újból felváltotta posztján a zubogó csöndet, elássák halott elődöket!
Ki még él szenved és szenvedést lát! Parancsnok meg tüzelj… az akkurátusát!
*
Távolban színfolt – vöröslő vérfolt…
Erőszak gyilkolt,
Zsúfolt a sírbolt.
Parancsszó
Hallható,
A jajszó
Átható.
*
Mínusz húszban a vércsőpp piros és már hideg, a halál is fázik? Mert már feszeng!
Mint a szemafor tilosa, oly piros a véres föld, ahol a férj és fiú van, az a véres föld.
Búzamezők is elázottak, piros a búzaszár, katonákat összefogdossák és viszik már…
*
Ott fekszik egy katona,
Harcnak hősi bajnoka…
Várja haza asszonya.
Gyászjelentés –
Késdöfés,
Tisztelgés –
Édeskevés.
*
Katona csak attól lesz, hogy egyenruhát kap és fegyvert. Be is járják lövés elől a bunkert.
Európa, látszik nem szégyelli magát, segítőn csak bővíti háború poklát!
A nagymenőket nem érdekli a százezernyi halott, a döntnökök hada tudatlanságtól bigott…
*
Bánat áztat
Özvegyi fátylat…
Fizettünk nagy árat -
Nagy ember von vállat.
Hatalmasok,
Tudatlanok – Miattatok
Jajgatok.
Vecsés, 2023. május 4. – Pápa, 2023. június 1. -Kustra Ferenc József - írtam: a világ, az emberi-ség jelen történelmi helyzetéről. A septolet csokor: szerző-, és poétatársam Nagyné Vida Renáta írása! [Íródott: Bencz Boldizsár: (1901 – 1949) azonos c. verse átirataként.]
(3 soros-zárttükrös)
Dörömbölő síkságon, egyre messzebb és magasabban zokog a baj… Át a hullákon.
Katonák lövik és másképp is irtják egymást, Nem létező -végső- szeretet társításon…
Dörömbölő síkságon, egyre messzebb és magasabban zokog a baj… Át a hullákon.
*
(Septolet)
Terjedő baj, dörrenő zaj,
Átható jaj…
Önpusztító emberi faj.
Helyzetünk:
Szenvedünk…
Reszketünk,
Hogy elveszünk.
*
(HIQ trió)
Testvéri
Szeretet nincs is?
Háború!
Időben
Élettelen és
Térben is!
Asszonyok
Élte csak sírás!
Halk sírás…
*
Anya orcáján ború…
Fia ifjú férfiú,
Harcba hívja a háború.
Szomorú,
Szigorú,
Iszonyú
Háború.
*
(Senrjon trió)
Katonák imája, mint
Hajótörötteké. Péntek nincs…
Élet gyászfoltos…
Harc, véres koszorúban!
Koszorút természet megfonta!
Élet gyászfoltos…
Harc halál-koszorúban!
Hontalan mise… elhallatszik!
Élet gyászfoltos…
*
Halál tombol –
Létet rombol…
Hazafi harcol, hitvese imákat mormol.
Kedvesünk,
Gyermekünk,
Nemzetünk
Óvd Istenünk.
*
(Leoninus csokor)
Torz arcok vigyorognak, de a jó és szép szavak nem használnak!
Össze gereblyézett jajok bőszen ölelkeznek, szent szolidaritással, fékezhetetlenek…
Síksági facsoportból előzúgó szél, sisakleverő, csak hazafiasáról beszél!
*
(septolet csokor)
Mostoha délibáb karmazsint vetít, tájra terít.
Fájdalom elborít,
Látvány tébolyít.
Szétnézek –
Rémképek,
Élmények:
Rémségek.
*
Katonák vére már eláztatta mezőt, itt úgysem használ, nem használnak kereplőt.
Testvér! És újból felváltotta posztján a zubogó csöndet, elássák halott elődöket!
Ki még él szenved és szenvedést lát! Parancsnok meg tüzelj… az akkurátusát!
*
Távolban színfolt – vöröslő vérfolt…
Erőszak gyilkolt,
Zsúfolt a sírbolt.
Parancsszó
Hallható,
A jajszó
Átható.
*
Mínusz húszban a vércsőpp piros és már hideg, a halál is fázik? Mert már feszeng!
Mint a szemafor tilosa, oly piros a véres föld, ahol a férj és fiú van, az a véres föld.
Búzamezők is elázottak, piros a búzaszár, katonákat összefogdossák és viszik már…
*
Ott fekszik egy katona,
Harcnak hősi bajnoka…
Várja haza asszonya.
Gyászjelentés –
Késdöfés,
Tisztelgés –
Édeskevés.
*
Katona csak attól lesz, hogy egyenruhát kap és fegyvert. Be is járják lövés elől a bunkert.
Európa, látszik nem szégyelli magát, segítőn csak bővíti háború poklát!
A nagymenőket nem érdekli a százezernyi halott, a döntnökök hada tudatlanságtól bigott…
*
Bánat áztat
Özvegyi fátylat…
Fizettünk nagy árat -
Nagy ember von vállat.
Hatalmasok,
Tudatlanok – Miattatok
Jajgatok.
Vecsés, 2023. május 4. – Pápa, 2023. június 1. -Kustra Ferenc József - írtam: a világ, az emberi-ség jelen történelmi helyzetéről. A septolet csokor: szerző-, és poétatársam Nagyné Vida Renáta írása! [Íródott: Bencz Boldizsár: (1901 – 1949) azonos c. verse átirataként.]
Magadat épségben átverted,
a szépen átfestett palánkon.
Szándékos botlásod kerettel,
színlelte a szépet, s a mámort.
Botlásod a csalfa hiszemet,
keresve írt meg egy játékot.
Amit sokáig nem engedtem,
játszani, éreztem: kártékony.
Leszállt az est, vergiliusi,
nincsen tiszta test ma már melletted.
Felébredsz s nem elíziumi,
érzésekkel indul el reggeled.
a szépen átfestett palánkon.
Szándékos botlásod kerettel,
színlelte a szépet, s a mámort.
Botlásod a csalfa hiszemet,
keresve írt meg egy játékot.
Amit sokáig nem engedtem,
játszani, éreztem: kártékony.
Leszállt az est, vergiliusi,
nincsen tiszta test ma már melletted.
Felébredsz s nem elíziumi,
érzésekkel indul el reggeled.
Ragyog-e még lelkem mosolyodtól újra,
mint a gyémánt?
S szemeink bűvöletében érezzük-e még,
a vágyat némán?
Ajkaink találkoznak-e még oly forrón,
vágytól égve?
S testünk minden rezdülése súgja e még, akarlak téged?
Mennyi, mennyi kérdés, s megannyi kérdőjel van még,
amikre válaszokat, csak egymás közelében éreznénk.
Tudom, abban a pillanatban, amikor meglàtnánk egymást,
testünk remegne a vágytól, hogy újra, ölelhessük egymást.
Mert nem múlik el úgy perc, óra,
s egyetlen napom,
eszembe ne jusson, amikor először
szemünk találkozott azon a hajnalon.
Amikor édes csókod ajkamon először érezhettem,
s karod ölelésében kedvesem először elveszhettem.
S ha akarom, ha nem, most is itt csengenek szavaim fülemben,
amit ajkaink találkozása után füledbe súgtam neked oly kedvesen.
Ami így hangzott, ezt a csókot még valaki nagyon fogja értékelni,
s lesz egy nő, aki téged mindennél jobban
fog szeretni.
Már tudom, amit akkor még csak nem is sejtettem,
ez a nő én lettem, s mindörökké tart irántad szerelmem.
S ha lesz még rá alkalmunk a sorsunkban,
hogy meg jutalmazzon és szeressük egymást.
Azt hiszem, sőt tudom, sírva omlok egyenesen,
a karjaidba, s magamhoz szorítalak kedvesem.
Nem érdekel semmi, csak, hogy újra ott
vagy velem,
s ajkam, ajkadhoz érve, suttogja szeretlek élet.
S ha te azt mondod nekem hiányoztál drága,
én is szeretlek nagyon, s karomba zárlak.
mint a gyémánt?
S szemeink bűvöletében érezzük-e még,
a vágyat némán?
Ajkaink találkoznak-e még oly forrón,
vágytól égve?
S testünk minden rezdülése súgja e még, akarlak téged?
Mennyi, mennyi kérdés, s megannyi kérdőjel van még,
amikre válaszokat, csak egymás közelében éreznénk.
Tudom, abban a pillanatban, amikor meglàtnánk egymást,
testünk remegne a vágytól, hogy újra, ölelhessük egymást.
Mert nem múlik el úgy perc, óra,
s egyetlen napom,
eszembe ne jusson, amikor először
szemünk találkozott azon a hajnalon.
Amikor édes csókod ajkamon először érezhettem,
s karod ölelésében kedvesem először elveszhettem.
S ha akarom, ha nem, most is itt csengenek szavaim fülemben,
amit ajkaink találkozása után füledbe súgtam neked oly kedvesen.
Ami így hangzott, ezt a csókot még valaki nagyon fogja értékelni,
s lesz egy nő, aki téged mindennél jobban
fog szeretni.
Már tudom, amit akkor még csak nem is sejtettem,
ez a nő én lettem, s mindörökké tart irántad szerelmem.
S ha lesz még rá alkalmunk a sorsunkban,
hogy meg jutalmazzon és szeressük egymást.
Azt hiszem, sőt tudom, sírva omlok egyenesen,
a karjaidba, s magamhoz szorítalak kedvesem.
Nem érdekel semmi, csak, hogy újra ott
vagy velem,
s ajkam, ajkadhoz érve, suttogja szeretlek élet.
S ha te azt mondod nekem hiányoztál drága,
én is szeretlek nagyon, s karomba zárlak.
Az éjszaka halkan a szívemhez zenél, a város,
ahol élek, száz titkot mesél.
A ligetben a lombok álmodva súgnak, mi lehet
a titka szép otthonomnak.
Az utcák kövein épp itt jár a nyár,
piros selyemszalaggal átkötve vár.
Kék kút hűsítő vize csorog az ajkadon,
s én szép szemed, pillantásod epedve várom.
Ó, nyári éj, Holdnak udvara,
csillagok s örök álmaim hona.
ahol élek, száz titkot mesél.
A ligetben a lombok álmodva súgnak, mi lehet
a titka szép otthonomnak.
Az utcák kövein épp itt jár a nyár,
piros selyemszalaggal átkötve vár.
Kék kút hűsítő vize csorog az ajkadon,
s én szép szemed, pillantásod epedve várom.
Ó, nyári éj, Holdnak udvara,
csillagok s örök álmaim hona.
Ajkamnak, ajkad érintése olyan mennyei csoda,
mint amikor szomjazó ember rátalál a rég keresett oázisra.
A te Isteni csókod oltja csak a szomjam,
a te szerelmed tudja csak csillapítani a vágyam.
Nem tudok betelni veled, vágyom minden, percben érintésed, hogy hozzám érj.
Nincs még egy olyan csók, s még egy,
olyan szempár sem a világon mint a tiéd.
Oly finom érintés, mint a tiéd, mely csodás,
szerelmed amit érzel irántam égi áldás.
Ha megkérdeznék tőlem mi az utolsó óhajom,
azt felelném semmi mást nem kérek,
csak rád vágyom.
Érezzem többször vággyal teli édes csókodat, ajkam tapadjon ajkamhoz, mely maga a csoda.
Karjaidban érjen a nap első sugara, mosolyod, ébresszen fel minden reggel, melytől boldog vagyok.
Súghassak füledbe, s hallhassam hangodat,
puha, finom ajkadról, hogy azt mondod nekem,
szép reggelt angyalom.
Ezután boldogan ölellek magamhoz drága élet,
s orcádhoz hajolva füledbe súgom szeretlek téged.
mint amikor szomjazó ember rátalál a rég keresett oázisra.
A te Isteni csókod oltja csak a szomjam,
a te szerelmed tudja csak csillapítani a vágyam.
Nem tudok betelni veled, vágyom minden, percben érintésed, hogy hozzám érj.
Nincs még egy olyan csók, s még egy,
olyan szempár sem a világon mint a tiéd.
Oly finom érintés, mint a tiéd, mely csodás,
szerelmed amit érzel irántam égi áldás.
Ha megkérdeznék tőlem mi az utolsó óhajom,
azt felelném semmi mást nem kérek,
csak rád vágyom.
Érezzem többször vággyal teli édes csókodat, ajkam tapadjon ajkamhoz, mely maga a csoda.
Karjaidban érjen a nap első sugara, mosolyod, ébresszen fel minden reggel, melytől boldog vagyok.
Súghassak füledbe, s hallhassam hangodat,
puha, finom ajkadról, hogy azt mondod nekem,
szép reggelt angyalom.
Ezután boldogan ölellek magamhoz drága élet,
s orcádhoz hajolva füledbe súgom szeretlek téged.
A szerelem, és a szeretet a legfontosabb érzelem,
benne van a lelkünkben és a szívünkben.
Ott van minden egyes fűszálban,
a fűszálon pihenő reggeli harmatcseppek ragyogásában.
A felkelő nap fényében, a fák szitálta napfényben,
a madarak csicsergésében, a természet színeiben.
A fák lombjaiban és törzsében,
a kék égben, a kalandos felhőkben.
A nyári záporban, a hó gyöngyház fényében,
az úszó kacsákban, a szél fújta növényzet,
lágy zörejében.
A mennyek dörgésében, a villámok fényében,
a lágy szellő simogatásában, a földben.
A vizek csillogásában, a vizek fodrában,
a lágy szellő simogatásában.
A fák kellemes árnyékában, a földben,
a vízben, a tűzben, a levegőben.
És a fellegekben, ami mindent jelent,
ott van bennünk, velünk és a szívünkben.
Közel és távol egyek vagyunk a világban,
mert minden emberben lélek és szív van.
benne van a lelkünkben és a szívünkben.
Ott van minden egyes fűszálban,
a fűszálon pihenő reggeli harmatcseppek ragyogásában.
A felkelő nap fényében, a fák szitálta napfényben,
a madarak csicsergésében, a természet színeiben.
A fák lombjaiban és törzsében,
a kék égben, a kalandos felhőkben.
A nyári záporban, a hó gyöngyház fényében,
az úszó kacsákban, a szél fújta növényzet,
lágy zörejében.
A mennyek dörgésében, a villámok fényében,
a lágy szellő simogatásában, a földben.
A vizek csillogásában, a vizek fodrában,
a lágy szellő simogatásában.
A fák kellemes árnyékában, a földben,
a vízben, a tűzben, a levegőben.
És a fellegekben, ami mindent jelent,
ott van bennünk, velünk és a szívünkben.
Közel és távol egyek vagyunk a világban,
mert minden emberben lélek és szív van.
Meghaltam, de lélegzem,
fájó emlék, amit érzek.
Meghalok majd felébredek,
örök körforgás az élet.
Szívem lassan üti ritmusát,
alig dobog, alig éltet már.
Szemem lassan lehunyom,
s nem is fáj, talán meghalok?
Ennyi lenne az élet?
Élek, meghalok, s közben,
semmit sem érzek?
Ennyi szenvedés kell,
megannyi kínt megélve?
Tényleg ennyi lenne az élet?
Nem hiszem, de még élek.
Még vagyok, s még létezem,
elmúlni minden nélkül nem lehet.
Nem akarom, hogy ennyi legyen az élet,
érezni akarok, szeretni, nem csak amíg élek.
Halál után mi lesz velem?
Megszabadul a testem?
Kiszáll a testemből a lelkem?
Nem, ez nem lehet a vége,
kell, hogy legyen ami éltet.
Kell, hogy legyen még életem,
kell, hogy legyen aki szeret.
Kell, hogy én is szeressek,
kell, hogy beszélhessek vele.
Kell, hogy sírhassak mellette,
nekem kell az élet értelme.
Nem akarom itt hagyni az életem,
hiszen még annyi mindent nem tettem.
Szeretni akarok, amíg a szív dobog,
és a vágy éltet, amíg én vagyok.
fájó emlék, amit érzek.
Meghalok majd felébredek,
örök körforgás az élet.
Szívem lassan üti ritmusát,
alig dobog, alig éltet már.
Szemem lassan lehunyom,
s nem is fáj, talán meghalok?
Ennyi lenne az élet?
Élek, meghalok, s közben,
semmit sem érzek?
Ennyi szenvedés kell,
megannyi kínt megélve?
Tényleg ennyi lenne az élet?
Nem hiszem, de még élek.
Még vagyok, s még létezem,
elmúlni minden nélkül nem lehet.
Nem akarom, hogy ennyi legyen az élet,
érezni akarok, szeretni, nem csak amíg élek.
Halál után mi lesz velem?
Megszabadul a testem?
Kiszáll a testemből a lelkem?
Nem, ez nem lehet a vége,
kell, hogy legyen ami éltet.
Kell, hogy legyen még életem,
kell, hogy legyen aki szeret.
Kell, hogy én is szeressek,
kell, hogy beszélhessek vele.
Kell, hogy sírhassak mellette,
nekem kell az élet értelme.
Nem akarom itt hagyni az életem,
hiszen még annyi mindent nem tettem.
Szeretni akarok, amíg a szív dobog,
és a vágy éltet, amíg én vagyok.
Az az első perc, amikor a kezed,
a kezemhez ért,
lelked, lelkemet érintette, megmagyarázhatatlan jelenség.
Mondd csak drága, mily égi varázslat,
volt ez vajon?
Mellyel azonnal megbabonáztál,
azon a hajnalon?
Erre a választ csakis Isten tudhatja,
aki sorsunk könyvének írója.
S úgy érezte e két embernek,
meg kell ismernie egymást,
hogy beléphess szívem ajtaján.
Bekopogj rajta csendesen,
mert azt akarta, megmutassam,
neked milyen is az igaz szerelem.
Azon a hajnalon a Hold álmosan,
kukucskált, s ő tudta e nőt rabul ejtetted,
és kétsége sem fért hozzá,
ő adhat neked örök szerelmet.
Titokban figyelt minket,
leste minden egyes léptünket.
S mosolygott, mert rég látott,ilyen érzelmet,
ilyen erős vonzódást, ami széttéphetetlen.
Alig várta felkeljen a Nap,
s megsúgja neki, mily csodát látott ő éjjel.
Két ember első találkozását,
ahol szívek találtak párra a hajnali fényben.
A Nap is csak ámult, mily csoda ez,
ebben a gyarló világban.
Igaz szerelemre lelni, már égi,
csoda kell hozzá bizonyára.
Innentől a Nap és a Hold lesték,
mi lesz történetünkből vajon?
De tudták, hogy ennél a nőnél jobban,
nem szerethet téged senki e vilàgon.
a kezemhez ért,
lelked, lelkemet érintette, megmagyarázhatatlan jelenség.
Mondd csak drága, mily égi varázslat,
volt ez vajon?
Mellyel azonnal megbabonáztál,
azon a hajnalon?
Erre a választ csakis Isten tudhatja,
aki sorsunk könyvének írója.
S úgy érezte e két embernek,
meg kell ismernie egymást,
hogy beléphess szívem ajtaján.
Bekopogj rajta csendesen,
mert azt akarta, megmutassam,
neked milyen is az igaz szerelem.
Azon a hajnalon a Hold álmosan,
kukucskált, s ő tudta e nőt rabul ejtetted,
és kétsége sem fért hozzá,
ő adhat neked örök szerelmet.
Titokban figyelt minket,
leste minden egyes léptünket.
S mosolygott, mert rég látott,ilyen érzelmet,
ilyen erős vonzódást, ami széttéphetetlen.
Alig várta felkeljen a Nap,
s megsúgja neki, mily csodát látott ő éjjel.
Két ember első találkozását,
ahol szívek találtak párra a hajnali fényben.
A Nap is csak ámult, mily csoda ez,
ebben a gyarló világban.
Igaz szerelemre lelni, már égi,
csoda kell hozzá bizonyára.
Innentől a Nap és a Hold lesték,
mi lesz történetünkből vajon?
De tudták, hogy ennél a nőnél jobban,
nem szerethet téged senki e vilàgon.
Nem, nem sétálsz a halál peremén,
felemelt büszke fejjel tovább mész.
Mert szereted önmagad és megy az élet tovább,
hisz az Isten kegyelme vigyázni fog reád.
Szíved tele szeretettel, hisz poéta vagy,
s versekbe öntöd a szív fájdalmadat.
Olyan vagy mint én versben mondom el,
mit érzek,
minden fájdalmamat, szerelmet, gyászt,
az életemet.
Szomorú és kegyetlen az élet, más a világ,
tudjuk és versben meg is írjuk mi poéták.
Isten megáldjon minket és költői lelkünket,
tele van a szívünk és lelkünk érzésekkel.
Mi tudjuk igazán, hogy kell versben leírni,
hisz költői lelkünk van és így születtünk mi.
Én ezt nem tanultam, velem született,
költői lelkem gyermekkorom óta él bennem.
Már kiskoromban verset írtam anyàk napjára,
felolvastam neki, és könnyek között csókolta
az orcámat.
Ettől szebbet nem is adhattam volna neki,
büszke volt rám nagyon, hogy tudok így írni.
Költői lelkem csak úgy suhan, mint a madár,
belülről jövő csoda, amit mindenki lát.
Versben mondom el, milyen az életem,
vagy csak úgy elkap egy hirtelen ihlet.
Amit azonnal le kell írnom, hogy kifejtsem
az álmaimat.
Legyen az bármi szerelem, csalódás, ima,
haza szeretet, fohász Istenhez és vágyak.
Büszke vagyok erre, hogy poétának születtem,
verseket írhatok, mely lelkemből ered.
Tiszta szívemmel, s lelkemmel verseket írok,
mennyei csoda, amivel megáldott a sorsom.
felemelt büszke fejjel tovább mész.
Mert szereted önmagad és megy az élet tovább,
hisz az Isten kegyelme vigyázni fog reád.
Szíved tele szeretettel, hisz poéta vagy,
s versekbe öntöd a szív fájdalmadat.
Olyan vagy mint én versben mondom el,
mit érzek,
minden fájdalmamat, szerelmet, gyászt,
az életemet.
Szomorú és kegyetlen az élet, más a világ,
tudjuk és versben meg is írjuk mi poéták.
Isten megáldjon minket és költői lelkünket,
tele van a szívünk és lelkünk érzésekkel.
Mi tudjuk igazán, hogy kell versben leírni,
hisz költői lelkünk van és így születtünk mi.
Én ezt nem tanultam, velem született,
költői lelkem gyermekkorom óta él bennem.
Már kiskoromban verset írtam anyàk napjára,
felolvastam neki, és könnyek között csókolta
az orcámat.
Ettől szebbet nem is adhattam volna neki,
büszke volt rám nagyon, hogy tudok így írni.
Költői lelkem csak úgy suhan, mint a madár,
belülről jövő csoda, amit mindenki lát.
Versben mondom el, milyen az életem,
vagy csak úgy elkap egy hirtelen ihlet.
Amit azonnal le kell írnom, hogy kifejtsem
az álmaimat.
Legyen az bármi szerelem, csalódás, ima,
haza szeretet, fohász Istenhez és vágyak.
Büszke vagyok erre, hogy poétának születtem,
verseket írhatok, mely lelkemből ered.
Tiszta szívemmel, s lelkemmel verseket írok,
mennyei csoda, amivel megáldott a sorsom.
Ne hullajts értem könnyeket,
ha innen egyszer elmegyek.
Messzi tájra, hosszú útra indulok,
ez az mert szabadságra vágyom.
Ne hullajts értem könnyeket,
kérlek hidd el, szeretlek téged.
Mennem kell, hogy megtaláljam,
a célomat, az álmomat és önmagam.
Ne hullajts értem könnyeket,
visszajövök majd egyszer.
A szikrázó fény a napsütés a társam,
végtelen utakon erdőn, hegyen jártam.
Ne hullajts értem könnyeket,
téged soha el nem feledlek.
De messze az út, hajt a cél az álom,
hogy megtaláljam azt amire vágyom.
Ha egyszer majd elindulok,
a szivem újra feldobog,
Nem tudom, hova érkezem,
hogy merre hív a végtelen.
Lelkemben ég a tűz, hogy lássam,
a felkelő napot, az elvesztett álmomat.
A fényes hullócsillagot, járjak hegyekben,
erdőn, mezőn, s fent a fellegekben.
Ne hullajts értem könnyeket,
lehet, hogy messze elmegyek,
Hisz fényre, tűzre, hajt a képzelet,
erre vágyom, hogy mehessek.
Ne hullajts értem könnyeket,
egyszer meg vissza térhetek.
Mert vissza hiv hozzád is egy álom,
ha célomat, s utamat megtalálom.
ha innen egyszer elmegyek.
Messzi tájra, hosszú útra indulok,
ez az mert szabadságra vágyom.
Ne hullajts értem könnyeket,
kérlek hidd el, szeretlek téged.
Mennem kell, hogy megtaláljam,
a célomat, az álmomat és önmagam.
Ne hullajts értem könnyeket,
visszajövök majd egyszer.
A szikrázó fény a napsütés a társam,
végtelen utakon erdőn, hegyen jártam.
Ne hullajts értem könnyeket,
téged soha el nem feledlek.
De messze az út, hajt a cél az álom,
hogy megtaláljam azt amire vágyom.
Ha egyszer majd elindulok,
a szivem újra feldobog,
Nem tudom, hova érkezem,
hogy merre hív a végtelen.
Lelkemben ég a tűz, hogy lássam,
a felkelő napot, az elvesztett álmomat.
A fényes hullócsillagot, járjak hegyekben,
erdőn, mezőn, s fent a fellegekben.
Ne hullajts értem könnyeket,
lehet, hogy messze elmegyek,
Hisz fényre, tűzre, hajt a képzelet,
erre vágyom, hogy mehessek.
Ne hullajts értem könnyeket,
egyszer meg vissza térhetek.
Mert vissza hiv hozzád is egy álom,
ha célomat, s utamat megtalálom.
Vihar tombol fújdogál a szél,
villámokat szór a magas ég.
Két szemében ott ragyog a tűz,
szívem hű, szerelme csak is hozzá fűz.
Csak is ő, csak ő kell nekem,
míg a szívem, dobog hevesen.
Szenvedélyek viharában én,
tied leszek éjnek idején.
Tombol a tűz, oly forró a vágy,
szívem, szerelemtől lágyan muzsikál.
Forró csókod mézédes nekem,
lángra gyújtottad az én szívemet.
Jöjj csak jöjj, gyere én velem,
elraboltad az én szívemet.
Vihar tombol fújdogál a szél,
villámokat szór a magas ég.
Szenvedélyek viharában én,
tiéd leszek éjnek idején.
Gyere jöjj, fogd a két kezem,
tűzben érted ég szerelmes szívem.
Ne félj, ha vihar tombol itt leszek veled, szenvedélyek viharában együtt csak veled.
Vihar tombol fújdogál a szél,
szítja a tüzet mely szenvedéllyel ég.
Tied vagyok, tied kedvesem,
látod ilyen az igaz szerelem.
El nem hagylak amíg élek én,
szívem örökre, örökre tiéd.
villámokat szór a magas ég.
Két szemében ott ragyog a tűz,
szívem hű, szerelme csak is hozzá fűz.
Csak is ő, csak ő kell nekem,
míg a szívem, dobog hevesen.
Szenvedélyek viharában én,
tied leszek éjnek idején.
Tombol a tűz, oly forró a vágy,
szívem, szerelemtől lágyan muzsikál.
Forró csókod mézédes nekem,
lángra gyújtottad az én szívemet.
Jöjj csak jöjj, gyere én velem,
elraboltad az én szívemet.
Vihar tombol fújdogál a szél,
villámokat szór a magas ég.
Szenvedélyek viharában én,
tiéd leszek éjnek idején.
Gyere jöjj, fogd a két kezem,
tűzben érted ég szerelmes szívem.
Ne félj, ha vihar tombol itt leszek veled, szenvedélyek viharában együtt csak veled.
Vihar tombol fújdogál a szél,
szítja a tüzet mely szenvedéllyel ég.
Tied vagyok, tied kedvesem,
látod ilyen az igaz szerelem.
El nem hagylak amíg élek én,
szívem örökre, örökre tiéd.


