Szófelhő » R » 87. oldal
Idő    Értékelés
Hétköznapi pszichológiai eszmefuttatás, mert írni jó… meg kell! r> r>(leoninus duó) r>Írunk igen könnyű műveket, vagy oly' jó vágyteli szerelmeseket, r>Ha sokat írunk, ekkor eleget, ha nem sokat, akkor nem eleget! r>Tudom, írás nélkül is értetted, hogy én megértsem a Te tettedet… r>Ha szétszakadt a lelkem, fátyla tovább leng, az eszem meg még, csak eseng. r> r>Ha nem írok, akkor nekem ez világvége, az írás meg mindensége... r>Ha nem írok, idő úgy is gyógyítja lelkemet, de meghagyja hegemet… r> r>(tíz szavas duó) r>Vers a mindenem, dallam és szó, r>Tömör igazság, lélekből folyó. r> r>Írás a hazám úgy érzem, r>Otthonra talál benne a lelkem. r>Vecsés, 2025. január 3. – Siófok, 2025. július 2. -Kustra Ferenc József -írtuk: 2 szerzősnek. Én írtam a leoninust, a tíz szavasokat Gránicz Éva írta, Ifj. Fehér Péter „Írjatok” c. ötletverse felhasználásával. r>
Beküldő: versek.eu
Olvasták: 97
Csókollak ölelve, ölellek csókolvar>r>Hangod zenéje kísért minden álomba’,r>Suttogó szavaid bársonyát kutatva.r>Csókollak ölelve, ölellek csókolva.r>r>Pillantásod fénye bennem lobog,r>Mint csillag, mely csak nekem ragyog.r>Csókollak ölelve, ölellek csókolva. r>r>Illatod elringat, bódít, felemel,r>Veled lélegeznék minden éjjel.r>Csókollak ölelve, ölellek csókolva.r>r>Érintésed ösvényét követném,r>Bőröd melegében otthonom lelném.r>Csókollak ölelve, ölellek csókolva. r>r>Szívdobbanásod lüktet bennem,r>Te vagy a végzetem, menedékem...r>Csókollak ölelve, ölellek csókolva.r>r>Siófok, 2025. április 26.
Olvasták: 120
Magányom csak gyürködik, Nusok... r>Lelkem hideg, mint hókupacok. r>Pedig voltál csókban, r>Meg még hasonlókban! r>Misztikus a létem… csak vagyok! r> r>Hogy mindig csak várok, meguntam, r>Szavaidból kifogyott a dallam. r>Nem voltál márrom, r>Csak egy régi árnyom. r>Újra szabad lenni, ezt vágytam. r>* r>Vajh’ mért nem szerettél Nusika? r>Nem a harc volt békénk záloga… r>Szeretetlenül… el, r>De miért mentél el? r>Ha tudnám hol vagy, vágy nem mála… r> r>Szerettelek, hidd el, de félve, r>Túl sok volt a könnyem estére. r>Nem volt már ölelés, r>Csak a vád és kevés r>Remény, hogy még hiszünk a fénybe. r>* r>Mentél Te, de vajon jó úton? r>Én innen, kapaszkodó… padon. r>Ma még jöjjél vissza, r>Holnap, nem… ez fura r>Hideg szél átfúj lépcsőházon… r> r>Te maradtál, de fájt, én mentem, r>A csönd nagy vihart keltett bennem. r>Ha most visszahívnál, r>S nem csak úgy rám írnál. r>Lehet, hogy lenne új esélyem. r> r>Vecsés, 2025. május 28. – Siófok, 2025. május 30. -Kustra Ferenc József- írtuk: két szerzősként a szakításról. A páratlanokat én írtam LIMERIK- ben. A páros versszakok, szerző-, és poétatársam Gránicz Éva munkája! r>
Beküldő: versek.eu
Olvasták: 97
Hétköznapi pszichológia… r> r>(Halmazrímes) r>Ebből csak egy és egyfajta van… mi maga a remény, r>A baj, hogy a sorsa is egy… az embernek, mi kemény. r>Még jó, hogy néha a meggyötört… márradó testem az enyém, r>De jó lelkem lapáttal hányja ki… rímek sokaságát, mi biz’ enyém. r>Fontos leszögezni, rímeim működnek… a lelkem és az esze együtt működnek. r>Reményem nem elveszett, bennem van, segítve előre lökdös… mily’ helyesek. r>* r>Ne hidd, hogy csak múltad van… a jelened is tiéd, r>S bár vihar marcangolt, még áll a hű remény, mi véd. r>Lásd, minden ránc egy történet… nem a vég, csak jel, r>Hogy éltél, küzdöttél, s a szíved még mindig figyel. r>* r>Remény nem kiált, de ott él egy mosolyban... versbe rejtőzik, s csendesen megcsillan. r>** r> r>(anaforás, 3 soros-zárttükrös, duó) r>Tény, hogy már elmúltam én hetvenhét… aszta reménységét. r>Tény, hogy még írom szép rímek egységét… meg mennyiségét… r>Tény, hogy már elmúltam én hetvenhét… aszta reménységét! r> r>Lágy, langymeleg szél, r>Finomas nyárról mesél… r>Lágy, langymeleg szél. r>* r>Tény, hogy a kor csak szám… de a lélek örök vándor, r>S míg verset írsz, a szív még dalol, nem csupán páncél és por. r>Tény, hogy rímek közt jársz… s még mindig tudsz vetni... lám! r>Szavakat, melyek szirmot bontanak, nem is akárhogy, bíz’ ám! r>* r>Bölcs derű éltet, léted a fénybe hajlik, rím, ha zenél a remény sose múlik. r>** r> r>(Bokorrímes trió) r>Bennem én meg helyes… bennem rögzíti, r>Érzem egy kicsit olyan… mint jövő életúti. r>Nyárelőben a szelecske… csak lágyan, szeretettel simogat, r>Nyáreleji ez a szelecske… arcom, nyakam, körbe simítgat. r> r>Olcsón és gyorsan robog velem az életvonat, r>Érzem mindent megtesz, hogy nője haragomat. r>Mintha fej felőli jégpáncél alatt lennék, r>Egy kis szabadságért bármi megtennék. r> r>Még igazán boldog sem voltam, nem adta sors, r>Még igazán boldog sem voltam, nem adta sors… r>* r>Simogat a szél, mint emlék, mit jó szívvel idézel, r>Az út néha nehéz, benned a dallam még énekel. r>Nem volt mindig könnyű, de lehet más, tudod már, r>Tűz benned is él, nem csak kívül a napsugár. r>* r>Hív a derűs láng, széllel ébred az álmod, benne a holnap tiéd, s vezet a vágyad. r>** r> r>(HIQ közös duó pár) r>Én remény r>Velem együtt él. r>Bízzak… kér! r>* r>A remény, r>Veled együtt él! r>Mindig bízz! r>** r> r>Vecsés, 2025. május 25. – Siófok, 2025. június 5. -Kustra Ferenc József- írtuk két szerzősnek alloiostrofikus versformában, Gránicz Éva poéta-, és szerzőtársammal. r>
Beküldő: versek.eu
Olvasták: 119
A rosszat nem, mert visszaüt… hétköznapi pszichológia… r> r>Egész életemben a béketűrés és kötelességérzés apostola voltam, r>A fordíthatatlanba törődő, szeretet terjesztő, béke-hitvivő maradtam. r>Hetven éve -immár- ilyen vagyok, ilyennek születtem, ilyennek neveltek, r>Meg a környezeti hatások is belém, ilyeneket –csak jókat- leheltek. r> r>Jó r>Éled. r>Szívvel lát. r>Békét teremt. r>Érzéseket szül. r>* r> r>Igyekeztem, mindig mindenben gondossággal, szeretettel eljárni, r>Figyelmeztem, hogy jellemem, erkölcsöm, létem igyekezzen maradni. r>Gondot viseltem, hogy szívembe mindig csak színtiszta szeretet kerüljön, r>Meg egyébiránt, hogy tiszta lelkem, világító lángja soha ne hűljön. r>Igyekvén, hogy a mutatkozó szellemi felsőbbségem kellő szerénységgel is társuljon, r>A körültekintő gondosságom, mélyreható hitemben megfelelő társra találjon. r> r>Igyekezet fontos, r>Lágyan simogat szépsége. r>Ilyen jónak lenni? r>* r> r>A nyilvánvaló és általános emberségem azonban az életem gúzsa volt, r>Reményim, nem teljesültek, végzet sehogyan nem engedte… sőt, reális is koholt. r>Mindenkor, ha módom volt, a nemes viselkedést és a szépet gyakoroltam, r>A jóságos emberszeretetben hívságmentesen példamutató voltam. r> r>De r>Sokszor r>Jutalom r>Cseppnyi sincsen. r>Egy mosoly se ér. r>* r> r>Az emberi létem, általam "elpazarolt" kincsei mind-mind elvesztek, r>Ha nem, akkor meg hosszú életemben, épphogy a saját káromra lettek! r>Az emberszeretet a földiek bajaira, nem több egy új hírnél, r>Így előnyét nem, végzetes hátrányát tapasztaltam, majd’ mindenkinél. r> r>Még r>Él - e r>Valahol r>A szeretet, r>Nem tudni - bízni! r>* r> r>Áhítatos emberségem nem hatolt bele elutasító lelkekbe, r>Emberségem, mint saját erényem, nem hatolt be hiány-gazdag lelkekbe. r>Mára már biztos, az egyéniségem és a szellemi világom olyan, r>Hogy mit kisugárzok, az elől elugranak, hiszik, jön egy káros folyam… r> r>Ha r>Jó vagy. r>Ellenség r>Megtalál még r>Barát helyett is. r>* r> r>A létem elevensége is káromra volt, a sok tutyi-mutyi között, r>Mit már az óta bizony tudok, borzasztóan sok közöttük, lökött-törött. r>A magyar lélek, a kedély és a nyájasságom csak ellenérzést keltett, r>Pedig nálam ezek végtelen források, de a gyengébbeknek nem kellett! r>Nyilvánvaló hát, éltemben a szenvedés, fájdalom ölelte a lelkemet, r>Mert többre tartottam öket, az ismert és nem ismert, de balga embereket. r> r>Balgaság gyilkolhat, r>Megfojthat engem is talán? r>Jobb volna vigyázni. r>* r> r>Minél több jót tettem, az öröm és a lelkesedés, úgyabbul, inkább fölös lett, r>Elismerést, dicsőséget, nem vívtam ki, legtöbbjük akáctüskével fizetett… r>Történt volt így, lőn hosszú életem, de érdemtelen emberektől, ez lehetett. r> r>Jó r>Elfér r>Kis helyen, r>Mert nincsen sok r>Belőle most már... r>* r> r>Ahogy mind nagyobb lőn nálam a nyomorúságos kilátástalanság, r>Annál nagyobb bővérűségben kevesebb lón fokozott felajzottság… r>Minden időkben tettem természetes dolgomat, r>Igyekeztem, meg soha nem tagadtam magamat! r>Az életem úgy történt, hogy egész életemen át harcoltam r>A végzetem ellen, de a végzet nem tágított, jót nem kaptam… r>Jó szót, elismerést, dicsértet, alig kaptam az életben, r>De a gaz rossz persze, mikor rám támadt, volt már tömegében… r> r>Dilemma az élet. r>A jótett az csak széptevés? r>Minek mást bántani... r>* r> r>Az embernek csak utólag derül ki, a sorsa mire érdemesítette… r>Engem, úgy tűnik semmire, -tőlem mindent megtagadott- semmilyen érdemre… r>A végzetem mindig velem tartott és biz’ ellenem volt, r>És a sok szép reményem, az ablakon kiszállingózott… r> r>Vecsés, 2018. május 21. – Mórahalom, 2018. december 21. – Kustra Ferenc József– a verset én írtam az apevákat és a HIAQ –kat szerző-, és poéta társam: Farkas Tekla. r>
Beküldő: versek.eu
Olvasták: 111