Szófelhő » R » 59. oldal
Idő    Értékelés
r én is igen unom, hogy a számon. r>Csak panasz szava tódul elő vádlón, r>De egyedül vívom dicstelen harcom, r>Közben szép lassan elvesztem az arcom. r> r>Hiába van hű, szamuráj szellemem, r>Ha azt alkalmazni nincs segedelmem. r>Pedig a hovatartozás nagy erő, r>Amit csak én tudok és miért nem ő? r> r>Mint egy Ronin kóborlok a semmibe r>És földerítem azt, minden részibe. r>Nincs itt fa, bokor, épület és semmi, r>Sőt körülnézek; nincsen is itt senki. r> r>A kardom még éles, a kezem még gyors, r>De, hogy használjam fel? Nem igényli sors. r>Gím koszolódik, övem szakadozott, r>Bajuszom számba lóg, életem kopott. r> r>Magányos harcos? Nem viszem semmire, r>Magányos harcost nem vesz be senki se. r>Hiába az önbizalmam töretlen, r>Ha a kilátásom matt és fénytelen. r> r>Mélyalázattal helyekre kopogok, r>De eredmény semmi, amit megfogok. r>Üres a kezem, kiürül a lelkem, r>Kóborlok, nem lelem egyedül helyem. r> r>Kardom fenem, fényesítem, kirántom! r>Belevágom semmibe... számat tátom, r>Hogy milyen könnyen vágom szét a semmit, r>Mely nagy eredmény, de nem látok senkit. r> r>Egyet azért látok, sötét felhő jő, r>Mi több az előző tetejére nő. r>A nagy semmibe jól beborul az ég, r>Eltűnik, az mi nem volt; a fényesség. r> r>Fura „kincs” a vak kilátástalanság, r>Sokaknak ez az igazi szabadság. r>Én nem ilyen vagyok, tovább keresek… r>Tán’ semmibe… még sikeres lehetek? r> r>Budapest, 2000. augusztus 28. – Kustra Ferenc József- íródott: önéletrajzi írásként. r>
Beküldő: versek.eu
Olvasták: 65
Földre tüsszent bágyadt felhő,r>Fejem védi az esernyő,r>De a szél is prüszköl vele,r>Nedves lett a hátam fele.r>Loccsan a csepp, szerte fröccsen,r>A kátyuból könnyen löttyen.r>r>Égnek leve pancsol, kopog,r>Csatornákból szinte csobog.r>Bár esernyőm fejem védte,r>Víz a gúnyám térdig érte.r>Mire utam végig jártamr>Esernyőmmel bőrig áztam.
Beküldő: Ostrozánsky Gellért
Olvasták: 68
Századokat átélt r>Odvas fának kérger>Porladozva málik, r>Falja idő férge.r>r>Aszalt már a vidék, r>Fojtja emberrge,r>Földanyánknak szennyes r>Minden cseppben vére.r>r>Csak sóhajtás fakad,r>Feketéllik ármány,r>Minden égtáj alattr>Tört remények árnyán.r>r>A sok irány kétes,r>Csak ne legyen véges...
Beküldő: Ostrozánsky Gellért
Olvasták: 69
Mint füst száll a lét.r>Nincs már új nap csak a múlt-r>Itt huny mind ki élt.r>Por lesz a test, vár az ég?r>Rög és hant fed, ez a vég...r>r>Holt-park sok sírt rejt,r>Nem szól, de a csend bút ont...r>Bent kong, fáj a szív.r>r>Nem szór hőt a Nap,r>Már csak zord, hűlt holt árny lengr>Mit nem lát a szem.r>Rög és hant fed, ez a vég;r>Ha test por lesz...vár az ég?r>r>A perc itt már áll.r>Hull rá a könny, fojt az űr...r>Csak a hit gyújt fényt.
Beküldő: Ostrozánsky Gellért
Olvasták: 71
radt, élettől barázdált homlokát,r>Véste hosszú-hosszú éveken átr>Munkához való kedve, becsülete;r>Nehéz élete nem maradt elrejtve.r>r>Minden könnycsepp, mely legördült rajta,r>Néha olyan volt, mint a megáradt Rajna.r>De ő csak éjjel, mikor senki sem látta,r>Meggörnyedt izmos, erős, széles háta.r>r>Egy könnycsepp áztatta lefelé arcát,r>Feltöltötte az élet véste barázdát.r>Ő hátrahagyta szegényes faházát,r>Magányosan folytatta szélmalomharcát.r>r>Amit nem tudott legyőzni soha,r>Érezte, sorsa hiába mostoha.r>Hiába tudta, legfőbb erénye:r>Soha foltot nem látott becsülete.r>r>És mégis, magát legyőzöttnek érzi,r>Ezt az emléket hiába féltve meséli.r>Türelme határát nemsoká eléri;r>Miért lett a világ ilyen,? Sehogy sem érti.
Beküldő: Chris Emils
Olvasták: 68