Szófelhő » R » 22. oldal
Idő    Értékelés
ISMÉT ÍROK KEDVES ÚRr>opus tantum fictivus!?*r> r>Hát ismét írok Kedves úr,r>habár tudottan-tudatlanulr>badarság minden szavam,r>s ahogy mondani tetszik:r>ismét ismétlem önmagam.r> r>Mert-hát nem vagyok én poéta,r>ahogyan már ezt a Kedves úr,r>(a maga keresetlen nyers módján)r>számtalanszor megmondta.r>No lám!r>Most sem tartok sem rímet,r>sem ritmust, sem szótagot,r>mint a borsó, lepereg rólam minden,r>s a Nagy Művészet elhagyott.r> r>Önben, Kedves úr,r>tudom hogy irányombanr>ellenszenv s harag dúl,r>melynek okát nem találom,r>pedig nem kértem, hogyr>legyen tisztelőm, vagy barátom.r>S a magas lóhoz (min ül),r>tudom, hogy nem passzolr>nyereg helyett hokedli,r>de ostoba szamárként,r>mégsem hagyhatom magam:r>úri passziója által megkövezni.r> r>Higgye el Kedves úr,r>(aki ugyebár sokkal több tőlem)r>ha belém rúg olykor-olykor,r>forogni fog lelke a temetőben.r>Mert nem dicsőségr>leköpni a senki-semmit,r>ki azt sem érti tán, hogyr>miért is tapossa meg lelkit.r> r>Feljebb nem ér Kedves úr,r>ha magamfajta gödörbe lép,r>(ki lennék két zárójel közt)r>akár csak az alja nép.r>Mert ugyebár,r>Költőnek lenni az szent dolog,r>s hogy engem köztük lássonr>Kedves úr,r>attól "jótét lelke" háborog.r> r>De hát nem is vagyok én poéta,r>ahogyan már ezt a Kedves úr,r>(a maga keresetlen módján)r>számtalanszor megmondta.r>És mégis...r>Lám ismét írok Kedves úr,r>habár tudottan-tudatlanul,r>badarság minden szavam,r>s ahogy mondani tetszik:r>ismét ismétlem önmagam.r> r>Budatétény 2017. január 6.r>* a vers csak fikció!?
Beküldő: Lőrincz Miklós
Olvasták: 58
(A búcsú szentsége)r>r>Isten veled - mondom,- én megyek!r>Búcsúzom tőletek, itthagyott életek.r>Legbelül a szívem is beleremeg,r>Mert csak azt az egyet tudom,r>Hogy sohasem tudhatom,r>Megfoghatom-e még azt a kezet,r>Amit most, féltőn elengedek.r>r>Budatétény 2026. Március 20.
Beküldő: Lőrincz Miklós
Olvasták: 67
A jelen, élő háború a gazdagok tovább gazdagodási terepasztala s a halottak? r> r>(3 soros zárttükrös csokor, anaforás, belső rímesben és önrímesben) r>Bizony, kint a fronton nem a szomszéd kutya ugat, de az ágyú folyton ugat, r>Bizony, kint a fronton a géppisztoly nem is zümmög! Sorozat kattogva ugat… r>Bizony, kint a fronton nem a szomszéd kutya ugat, de az ágyú folyton ugat! r> r>Hallom a közelgő zizegést, tudni való, hogy a soros drón errefelé jár, r>Hallom a közelgő zizegést, „hasra paraszt”! Gazdagok játéka is ez itt márr>Hallom a közelgő zizegést, tudni való, hogy a soros drón errefelé jár. r> r>Lövész gödörbe zizzenő postás, zizzenve hozza a fél ideji ebédet, r>Lövész gödörbe nem ér el, az ellenfelét elkapja… kilöttyenti levest! r>Lövész gödörbe zizzenő postás, zizzenve hozza a fél ideji ebédet. r> r>A táncoslábú parancsok, ha ezt meg is tudja, nem küld másikat, minek… smucig, r>A táncoslábú parancsok, szinte csak a saját életéért aggódik… táncig… r>A táncoslábú parancsok, ha ezt meg is tudja, nem küld másikat, minek… smucig. r> r>Katona, ha egész nap nem kap enni, esti harcot, hogy lehet tőle elvárni, r>Katona, ha egész nap éhezik és egy gödörben gubbaszt… mit lehet elvárni… r>Katona, ha egész nap nem kap enni, esti harcot, hogy lehet tőle elvárni. r> r>Túl mostoha körülmények okán katonák jó része egyszerűen megzakkan, r>Túl…ilyen agyi és más torz lelkiállapotban, csoda, ha a szökésbe zakkan… r>Túl mostoha körülmények okán katonák jó része egyszerűen megzakkan. r> r>A hithű hazai katonák, nagyon is olyan fajták, hogy a másfajtát… bántják, r>A hazai katonák, a frontjukon meghalni nem akarókat… „agyon bántják” … r>A hithű hazai katonák, nagyon is olyan fajták, hogy a másfajtát… bántják. r> r>Aki túlél, nyomorékon hazamehet, illeszkedni… gyermekével szaladni, r>Aki túlél, mivel fog foglalkozni, hol fog munkát találni, miből megélni… r>Aki túlél, nyomorékon hazamehet, illeszkedni… gyermekével szaladni. r> r>Aki túlélte gránátokat, a bombákat, gránátokat, az „okos” drónokat, r>Aki túlélte az ellenségeket, a lövéseket, a bűnhalmozásokat… r>Aki túlélte gránátokat, a bombákat, gránátokat, az „okos” drónokat. r> r>(senrjon trió) r>Már több millió halott r>Van temetve a temetőkben. r>Fúj, te háború. r> r>Ez is olyan, mint többi! r>De fekete kosok bűnösök! r>Fú, te háború. r> r>Rothadt háború nem is r>Emberi tulajdonság, ez gáz… r>Fúj, te háború. r> r>Vecsés, 2026. március 4. – Kustra Ferenc József- írtam. a szomszéd háború megítéléséről. r>
Beküldő: versek.eu
Olvasták: 58
Tábortüzek fénye akkor nem világított az égre, r>Mert azt látták volna és akkor az életeknek vége! r>Mikor írtak halványzöldes színű tábori levélre? r> r>Melegedés nélkül a húsuk szinte lefagyott, r>Tudták, a muszka lövész vastag pufajkát kapott. r>A vaksötétben csak a hó fénye világított, r>A sok harcedzett... bánatkönnyeket potyogtatott. r> r>Másnap már a világosban, harminchét fok mínusz volt a módi, r>Topogni kellett, meg a karokat közben magukhoz csapkodni... r>Levelet írni nem tudtak, meztelen kéz biz' kezdett elfagyni… r> r>Írták volna a családnak, hogy jól vagyok, megvan mindenem, még élek, r>Drukkolok magamnak, hogy hazamehessek, de, hogy nem, ettől úgy félek… r>Otthon mi a helyzet, mindenki egészséges, tudtok, van mit ennetek? r> r>Jó lenne tőletek kedveseim, szereteteim egy levél, r>Hogy tudjam a fiam is jól van, emlékszik és nem beteg, még él. r>Jó lenne párocskám, ha írnál nekem tenmagadról, r>Meg megírnád, hogy a disznókkal tele van az akol? r>Mutatsz-e fényképet a gyermekünknek és mesélsz rólam neki? r>Hogy van egy apja, kinek a hazáját jó messze kell védeni. r> r>Bumm! Itt egészen a közelben egy gránát robbant, nagyon levágott, r>Ezt is megúsztuk, de a bajtársammal szidjuk e mocskos világot! r> r>Veszélyben az éltem reggel, délben este, r>Itt nincs az embernek nyugodtas éjjele. r>Esténként kérem, hogy hosszasan imádkozzatok értem, r>Hátha az imátok lesz a gránátok elleni vértem. r> r>Jaj! Riadót kiabálnak, jön, egy orosz támadás, már, lőnek is, r>Mi is gyorsan megnézzük a fegyvereket, befagyott, ez is, az is… r> r>Most, fű nem zöldell r>Don-kanyari harcmezőn. r>Vérrel áztatott! r>* r>Sok, katona sír, r>Már most sem lelhető föl. r>Mindent hó borít. r> r>Reggel, ahogy felkel a nap, látszik, hogy ő is félve teszi, r>Rezeg a levegő, hogy volt, aki ezt itt, meg is érheti… r>Bánná, ha úgy reggel, több sírhantot látna domborodni… r>Nincsen mese, mert itten, sokkal jobban kell acsarkodni. r> r>Megint egy gránát, ez a szomszéd körletben landolt, r>Ott is van ismerős, kérdés, hogy szerencséjük volt? r> r>Egyszer, még lesz itt r>Zöld fű a Donnak partján… r>Harcmező, már nem. r>* r>Meleg fürre r>Vágy katona, hidegben. r>Árokban lakik. r> r>Most mondták, a postajáratot szétlőtték, meg a leveleket is, r>Így otthonról hírek mostanság már, nem jönnek, bárrjuk még, csakis. r> r>Ott voltak a honfijaink, a mi hazácskánk hősei, r>Ők voltak minekünk a leszármazottaknak... ősei. r> r>Volt, ki azért kapott ott, levelet és híreket, r>Volt, aki íves sírhalmot és virág töveket… r>Ők akkor ott harcoltak, hogy jót hozzanak a majd, holnapba, r>Hőseink voltak, mert tették sokan életüket feladva… r> r>Vecsés, 2016. szeptember 2. – Kustra Ferenc József-: írtam: Versben és haikuban. r>
Beküldő: versek.eu
Olvasták: 58
Ezerkilencszáznegyven-kettőben, ott nagy háború dúlt… r>Negyvenhárom januártól, még jobban megvadult… dúlt-fúlt… r>Katonáink eljöttek, így nem láthatták a tavasz úrt! r> r>A lövések csattogtak, fütyültek, haragosan morogtak, r>Hideg meg némán, csendben dühöngött… voltak sokan fagyottak! r>Ott a hó, akkor, nem rossz álom volt, pelyhek folyton hullottak. r> r>A fegyverek csöve befagyott, nem lehetett kilőni golyót, r>A hó meg jegesre fagyott, nem lehetett gyúrni friss hógolyót… r>Ide senki nem akart önként jönni, de mindenki kapott behívót, r>Otthon hagyták gyereket, feleséget, földet, állatokat, családot. r> r>Emlegették a tavaszt, azzal, hogy akkorra otthon kéne lenni, r>De a Hadisten úgy döntött, hogy ezt sokaknak már, nem teljesíti. r>Akinek meg haza utat teljesítette, az volt, több hónap vagy év, r>A többség meg betegen ért haza, ezért engedtél el, ez volt az érv. r> r>Hóban a köd amorf árnyai, a hidegben még csak torzultak, r>Sokaknak nem volt már több tavasz, ők csillagösvényen ballagtak. r> r>Ki túlélte, annak a testét sebek, sebesülések borították, r>Sántán és lelki betegen látták újra, a családot és a hazát… r> r>A szép Don-kanyarban az óta már volt oly' sok tavasz, r>De ott többet ne lőjenek, ilyet jó, ha nem hallasz! r> r>Vecsés, 2016. július 14. – Kustra Ferenc József r>
Beküldő: versek.eu
Olvasták: 63