Jöttem, hogy locsolkodjak tenálad én,
r>Tudom, várod, nálad vagyok fenomén.
r>Kerestem a legjobb Krasznaja Moszkovszkaját
r>De vasárnap van, zárva találtam a boltját.
r>Így kérlek, adj kamatmentesen egy nagy üveg szódát,
r>Ha elszaladsz, majd húzol magad után a víz csóvát.
r>
r>Vecsés, 2016. március 26. - Kustra Ferenc József
r>
Szép jó reggelt kívánok asszonyom,
r>Széplányt láttam én, kint az udvaron.
r>Neki, szép meleg barna a szeme,
r>És elragadó a nevetése.
r>
r>Láttam, az arca tündöklött,
r>Még nem locsolták, vergődött.
r>Én azonban locsolkodni jöttem,
r>A szép lánynak is használ, úgy vélem!
r>
r>Tovább, nem hervasztom én e szép leányzót,
r>Ha megengedi, elővegyem locsolót!
r>
r>Jól meglocsolom a szép leányt, ha meglocsolhatom,
r>Akkor, aztán ha Kegyed engedélyét is megkapom,
r>Kegyedet is meglocsolom, helyesnek én így tartom.
r>
r>Licsi-locsi, piros nyuszi,
r>Szabad- e itt locsolkodni?
r>
r>Vecsés, 2016. január 29. – Kustra Ferenc József
r>
(Senrjú)
r>Sonka tormával.
r>Torma sok főtt sonkával.
r>Nagyon szeretem.
r>*
r>
r>(Septolet)
r>Kacajos
r>Meg
r>Sikolyos…
r>
r>A húsvét
r>És a lány várja a legényét…
r>Locsolkodni,
r>Jól szórakozni.
r>*
r>
r>A lányok
r>Is gyűlnek,
r>Ők… várók.
r>
r>Cseverészve
r>Heherésznek!
r>Fiuk a szódásüvegekkel,
r>Odaérnek vizes szerepekkel.
r>*
r>
r>Sikongatás,
r>visítás, szeretettel locsolás.
r>Lányok eláztak,
r>Vizesek,
r>Fiuk nem méláztak.
r>
r>Piros tojást…
r>Jólesett… szemlátomást!
r>*
r>
r>(Senrjú)
r>Nagy locsolkodás,
r>Húsvét megünneplése…
r>Vendégeskedek…
r>
r>Vecsés, 2015. november 29. – Kustra Ferenc József- írtam: Septolet csokorban és két senrjúban.
r>
Húsvét napja van, jaj, nem tudni mi vár ránk,
r>Várjuk a fiukat, vagy elbarangolnánk?
r>Megterítettünk, van főtt tojás, csoki is,
r>Van sonka, retek, újhagyma, meg likőr is.
r>
r>Kilesünk az ablakon az utcára
r>Fiúk járnak és mennek házról-házra,
r>De ide sajnos, nem téved be egyik sem,
r>Hogy ide sokan jönnek, rosszul becsültem?
r>
r>Ha jönnének és mondanának egy verset,
r>Kapnának tojást, mind a dísz, reá festett.
r>Meglocsolnának, nekik a zsebpénz is kijárna,
r>Festett tojás is lenne, a locsoló jutalma.
r>
r>Vecsés, 2015. február 27. – Kustra Ferenc József
r>
Ahogy közeledett a húsvét, a mi nyuszink nyűgös lett.
r>Persze jogos is, mert neki meg a munka közeledett.
r>
r>A nyulam-bulam, már húsvét este eltűnt,
r>Csak hagyott egy kis cédulát, ami feltűnt,
r>Mert az ajtóra szögezte, hogy elment a melóba,
r>Ha reggelre télutó lenne, keressük a hóba…
r>
r>Hogy a macska rúgja meg ezt a húsvétot
r>Mi aztán most várhatjuk az ajándékot…
r>Mi hogyan kapjuk meg, ha saját nyulunk éppen máshol kézbesít!
r>Meló fontos! Ránk, meg akik etetjük, nem is gondolt egy kicsit?
r>
r>Reggel én jó korán felkeltem ideges éjszaka után…
r>Nyúl a ketrecben elnyúlva... a fárasztó éjszaka után,
r>És látom, beste, teremtette, kirakta az ajándékokat,
r>Az udvaron fészkekbe, nem elfeledve el a háziakat.
r>
r>Szabad-e hát történetem után, lányok-asszonyok
r>Elővennem a szagos vizem, mert most locsolkodok…
r>Mosolyogtok ti, majd tőle télen is és nyáron...
r>Ha ügyes voltam, kérem én a piros tojásom…
r>
r>Vecsés, 2014. április 30. – Kustra Ferenc József
r>

Értékelés 

