Szófelhő » R » 103. oldal
Idő    Értékelés
(3 soros-zárttükrös) r>Ha szép a búcsú, az maga a dal… r>Szép búcsú olyan, mint egy örök dal… r>Ha szép a búcsú, az maga a dal. r>* r>(leoninus) r>Sokatoknak tizennyolc évesen, ez első nagy búcsú lényegében! r>Itt már elmúlsz fiatalkorúnak lenni, felnőtt korra kell még várni… r>Az huszonnégy évesen jön el, addigra már egyetemet végzed el. r> r>Ez a ballagás, ahol most énekelsz, nem egy művész karc, de kezdődő, hosszú kultúrharc. r>Az egyetem, ahová elballagsz, maga a szentély és megy veled barátod Elemér. r>Tán’ nem látsz az öledben lévő virágoktól, énekelve búcsúztok az iskolától. r>* r>(Septolet) r>Ballag a vén diák, r>Életfirkák, r>Életindák, r>Diákok jópofák. r> r>Ballagás, végleges elvonulás, r>Fiatallét siratás, r>Búcsú-sírás… r>* r>(leoninus) r>Innen elmenni komoly szándék, már választottál, el is döntve, akarnék… r>Talán utoljára fogjuk a másik vállát, énekeljük búcsúnótát... r>* r>(Bokorrímes) r>Ölnyi virág a szeretetet szimbolizálja, r>Szintje és a sokféle színe a szimbolika r>Értésének, a búcsúkultúrája a mába… r>* r>Tanárokkal, társakkal r>Holnaptól el is váltok végleg! r>Új lét… menjetek. r> r>Társasági életet, r>Immár új társakkal élhettek! r>Új lét… menjetek. r>* r>(Bokorrímes) r>Még egyszer a dalt énekeljétek, ez már a végső búcsú vége! r>Hmm… és nem lehet tudni, kinek lesz hosszú, boldog sőt, sikeres léte… r> r>Vecsés, 2023. április 27. – Kustra Ferenc József – íródott: alloiostrofikus versformában a középiskolai ballagásról. r>
Beküldő: versek.eu
Olvasták: 172
Ballag már a vén diák, tudja is már, várják a középiskolák. r>De még csak tizennégy évesen, ez jó döntés, precíz döntés lészen? r>Több helyre jelentkezett és oda megy, ahol az iskola jelentkezőt felvehetett! r>Nem tudni előre, hogy negyven évesen, mi lesz a sorsa, foglalkozása mi lészen… r> r>Itt most az osztállyal nagy a búcsúzkodás, körbejárnak mindent, megy a nagy énekmondás. r>Szülők, rokonok már elhalmozták őket virággal, köszöntés is, szinte sírós szájjal. r>Ősszel majd az új isiben, lesz más az iskola, a tanárok, a társak és így minden. r> r>Az elballagással már egyféle élettel följebb lépnek, nincs helye fellebbezésnek. r>Ölbe a virág, énekelnek, elől lévő vállát fogják, már elballagni készülnek! r> r>Vecsés, 2023. április 21. – Kustra Ferenc József - íródott; leoninusban. r>
Beküldő: versek.eu
Olvasták: 185
(Anaforás, 3 soros-zárttükrös) r>Ballagáskon körbejárjuk az iskolát, a termeket, r>Ballagások során közben újra hallani, éneket... r>Ballagáskon körbejárjuk az iskolát, a termeket. r> r>(LIMERIK) r>Öregszünk, így sírva nevetünk, r>Váltástól nyomasztó jókedvünk… r>Tanárok mosollyal… r>Sétánk nem sikollyal… r>Új éltet, harcosan beveszünk. r> r>(Senrjon) r>Van itt rengeteg virág, r>A jókedvünk bíz’ nem nyomasztó. r>Élet változó. r> r>(Bokorrímes) r>Tanároktól és haveroktól búcsúzunk, r>Majdan lehet, hogy kollégiumban lakunk. r>A virágjaink is elsorvadnak, ez élet rendje, r>Majd nagysokára lesz nekünk nyugdíjas élet csendje. r> r>Vecsés, 2022. május 5. - Kustra Ferenc József – íródott: alloiostrofikus versformában… r>
Beküldő: versek.eu
Olvasták: 188
Mindenki sorsában van ballagás… r> r>Búcsú régi társaktól, r>Búcsú a tanároktól, r>Búcsú az iskolától! r> r>Eljött megint az idő, legyen ez óvoda, r>Eljött megint az idő, legyen ez iskola… r> r>Lepergett a homokóra, idő eltelt, r>A tanulóknak meg az agya, úgy megtelt, r>Lepergett a homokóra, idő eltelt. r> r>Naiv kacagás idejének már igy eljött a vége, r>Az udvaron játszani már nem… felsősökként mivégre? r>Naiv kacagás idejének már igy eljött a vége. r> r>„Ballag már a vén diák” éneklik a már elmenő nebulók, r>Ezt éneklik a tanárok, régebben még sokan pedellusok! r>„Ballag már a vén diák” éneklik a már elmenő nebulók. r> r>Hiába no, a ballagók azt hiszik, hogy szabadok lesznek, r>De bizony nem, mert mennek a gimibe, még tanulók lesznek… r>Lesznek új könyvek, új tanárok, tanulás rabjai lesznek! r> r>Itt és most már folyik a ballagás r>Ami egy életrésztől búcsúzás… r>„Ballag már a vén diák” éneklik a már elmenő nebulók, r>Ezt éneklik könnyes szemmel társak, a rokonok és barátok. r> r>Lesz -talán- majd öt évente osztálytalálkozó, r>Lesz tán’ nyugdíjasként éves osztálytalálkozó… r>Lesz még a barátság... együtt osztálytalálkozó! r> r>Vecsés, 2022. március 16. – Kustra Ferenc József - íródott alloiostrofikus versformában. r>
Beküldő: versek.eu
Olvasták: 152
Nincs mese… elballagunk! r> r>(bokorrímes) r>Itt az idő, kezdjünk neki búcsúnak, r>Mondjunk nagy köszönetet tanároknak! r>Véssük eszünkbe még az iskolánkat is, r>Így, ha majd emlékszünk, nem lesz a kép hamis… r> r>(3 soros-zárttükrös duó) r>Eddigi életem olyan gyorsan elrepült, r>Közben persze némi jó is asztalra került… r>Eddigi életem olyan gyorsan elrepült. r> r>Érdekes, most mindenki nagyon kedves a másikkal, r>Jó is így. nem lenne jó a búcsú haramiákkal… r>Érdekes, most mindenki nagyon kedves a másikkal, r> r>(Félrímes) r>Nem mindig felhőtlen életem az iskolában, r>De lehet, csak azért, mert jeleskedtem lustaságban. r>Nem mindig felhőtlen életem az iskolában, r>De lehet azért, mert jeleskedtem szófogadásban… r> r>(Senrjú) r>Megyünk… elmegyünk, r>Saját úton haladunk… r>Hová ballagunk? r> r>Vecsés, 2021. május 2. – Kustra Ferenc József – írtam: a ballagásra. r>
Beküldő: versek.eu
Olvasták: 121