Eljött a karácsony, a fa díszeleg a szobába
<br>Ködös éjszaka hozta a szentestét, be, lakásba.
<br>Napfény, vette az irányt nyugat felé,
<br>Elmegy, mert este már a hideg lelé.
<br>A mi fánkon a kis csengettyű, az Isten hangja,
<br>Ezen jött el ide hozzánk, esti ajándékba.
<br>A szeretet útján a zene nem rekedt kolomp
<br>De e szeretet a lelkekben szólhat, mint doromb.
<br>
<br>A fánkon, míg a gyertyánk oly’ lassan csonkig ég
<br>Magunkban pergessük le múltunkat egyszer még,
<br>Később, este már a Hold nevet be az ablakon,
<br>Nézem… kihunyó gyertyafény táncol a falakon...
<br>Kint sikít a vágtató szél, és a semmibe múl
<br>Álmunk, vágyunk él, a haragunk már semmi, elfúl.
<br>Ez talán az év legszebb ünnepe
<br>Szívünk szeretettel legyen tele.
<br>
<br>A fa körül csillogó szemek halmaza, vágyakozón,
<br>S gyermek, felnőtt körbejárja, várva… oly’ álmodozón.
<br>Estefelé már, egyre feszültebb a várakozás,
<br>De alakul az ünnepi hangulat és így már csodás.
<br>
<br>Kik, nem szeretnek, azok a kiüresedők,
<br>Legyünk hát mi tán' inkább, boldogságkeresők.
<br>Karácsony-este a boldogság madara ide száll
<br>Szeretetünk csendjén, lelkünkben nagy nyugalmat talál.
<br>
<br>Rokonságod körében e napon, békülj ellenséggel,
<br>S a boldogságot megleled, szeretetben, teljességgel.
<br>Lehetnek bár üres szavak és fájhatnak a nappalok
<br>De, szeretetben csillagjaid fent égben nem balekok.
<br>
<br>Madár reppent fel, jeges-hideg égben,
<br>Most falevél, nem hull alá a térben.
<br>Igaz szeretet csak terjedjen a légben,
<br>Az igazság szava ne vesszen a régben...
<br>
<br>Vecsés, 2012. december 11. – Kustra Ferenc József
<br>
Volt gyertyája, de annak a lángja is csak úgy, megfagyott
<br>Az erdei nylon sátorban hol, mint hajléktalan lakott.
<br>Csak egy szakadt doboz volt az asztala,
<br>És pár –ellopott- fenyőág volt rajta.
<br>
<br>Tengette az életét, mint kivert kutya,
<br>Jött a vad hideg, megfagyott, nincs már útba.
<br>Karácsony szép estéjét ő… nem érhette már meg,
<br>De mi őrizzük –egy embertársunk emlékét- meg!
<br>
<br>Vecsés, 2013. december 21. – Kustra Ferenc József
<br>
Repüljön magasra a
<br>Béke fehér galambja.
<br>Szárnyaljon az égbe a
<br>Boldogság kék madara.
<br>
<br>Legyen ez egész évben,
<br>De főleg karácsonykor,
<br>Mert bizony ez az ünnep a
<br>Szeretet gálája… akkor…
<br>
<br>Legyen mindenki udvarias
<br>Egymással, férfiak a nőkkel…
<br>Szeressék egymást mindig és hűen,
<br>Éreztessék gyerekkel, időssel.
<br>
<br>Az Úr is csak szomorúan néz…
<br>A szeretet a legnagyobb kincs,
<br>Mivé lesz a teremtett világ, ha
<br>Emberek szívében szeretet nincs?
<br>
<br>Karácsonyt várjuk egy éve,
<br>Készülőnk hónapok óta,
<br>De vajon szívünkbe a szeretet
<br>Óh, lehetne, hogy állandó volna?
<br>
<br>Karácsonyra ideszáll szeretet angyala,
<br>Úr küldi, szívünket szeretettel telítse…
<br>Emberek, fiuk, lányok, ifjak és öregek,
<br>Kapcsoljátok szívetek szeretet vételre…
<br>
<br>A szeretet a mosoly szépségében sejlik
<br>Az ölelés őszinte melegében rejlik.
<br>A szeretet naggyá, gazdaggá tesz
<br>És ki így él, az koldussá nem lesz.
<br>
<br>Figyeljük belül, boldogok vagyunk-e
<br>Szeretetre a szívünk kinyílik-e…
<br>Másnak, mi is segítsünk átélni ezt az érzést,
<br>Szívünk képessége segíteni e szép érzést.
<br>
<br>A fény, a szeretet a szívünkben, lelkünkben van,
<br>Jóban, rosszban, az egymás iránti barátságban.
<br>A fánál a mosoly a legszebb dekoráció…
<br>Szeretet lángja perzseljen, mint detonáció!
<br>
<br>Repülj, ereszkedj le ránk
<br>Boldogság kék madara,
<br>Töltsd ki a karácsonyunk
<br>Béke fehér galambja.
<br>
<br>Legyenek, óh, csak… szép szavak,
<br>Durvaság, ne legyen… semmi!
<br>Szeressük egymást emberek!
<br>Merjünk tán’ boldogok, lenni…
<br>
<br>Vecsés, 2010. december 20. - Kustra Ferenc József
<br>
Hétköznapi pszichológia…
<br>
<br>Az élő hit, az élő szeretet.
<br>Hidd! Minden ebből eredeztetett!
<br>Legyen missziód: szeretni a családot,
<br>Szomszédot, munkatársat, felebarátot.
<br>
<br>Családdal karácsonykor erősítsed a hited,
<br>Együttérzést ne rejtsd el, mutasd ki szereteted.
<br>Karácsonyfán gyertyaláng a reményt sugározza
<br>Felénk, meg az összetartozást, békét mutassa...
<br>
<br>Nézem melegből, bentről a havas decemberi ködben,
<br>De a hó csendes, nesze sem hallatszik a téli csöndben.
<br>Fehér a háztető, hó borítja udvaron a fenyőfákat,
<br>Deres az ablaküveg, téli hidegben nagyon fázzuk… mákat.
<br>
<br>Fürdesd arcodat fenyőfa és gyertyák fényében,
<br>Sütkérezzünk… család és az Úr szeretetében.
<br>
<br>Vecsés, 2012. december 13. – Kustra Ferenc József
<br>
Ó, az a karácsony…
<br>Van kinek rémálom.
<br>Nincs mindenhol ajándék gyereknek,
<br>Gyereket, nem mindenhol szeretnek.
<br>
<br>Ó, az a karácsony…
<br>Van hol tündérálom.
<br>Van hol együtt díszítik a fát,
<br>Élvezik egymás ajándékát.
<br>
<br>Ó, az a régi karácsony…
<br>Hajléktalannak, félálom,
<br>Mert tudja, ez a szeretet ünnepe,
<br>De neki, totál kint van az ülepe.
<br>
<br>Ó, az a karácsony…
<br>Én azt, már úgy várom.
<br>Nálunk mindig van ajándék,
<br>Szeretet megnyilvánulék.
<br>
<br>Ó, a karácsonyt… ha várják,
<br>Mindenhol kellene, hogy várják!
<br>Szétosszák Isten ajándékát…
<br>Szétszórják, a szeretet magját.
<br>
<br>Vecsés, 2010. december 9. - Kustra Ferenc József
<br>

Értékelés 

