Mint egy vak zongorista… Lia!
<br>Nem látlak… vágy előrehajtva.
<br>Lelkem billentyűit,
<br>Szeresd szerkentyűit.
<br>Csak közösen, előretartva.
<br>
<br>Mint egy dallamot, zongorállak,
<br>De nem kell néznem, a kottákat.
<br>Te a lelkemben élsz,
<br>Szinte, velem átélsz...
<br>Mi kerekítenénk kockákat...
<br>
<br>Mint egy álmodozó ó, Lia!
<br>Jöhetnél, már előrehajtva.
<br>Beszéld meg vágyaddal,
<br>Egyeztesd, álmoddal...
<br>Horkolhatnánk egy jót, egy… ágyba.
<br>
<br>Vecsés, 2019. május 5. – Kustra Ferenc József - anaforás, romantikus LIMERIK csokor
<br>
Már nincsen gondolatom, nincsen álmom,
<br>Már nincs olyan, amiért tettre vágyom.
<br>Rózsaszín felhő volt az egész életem,
<br>Hóbokás volt minden álmom, a végzetem.
<br>
<br>Többször döntöttem élet nagy kérdéseiben,
<br>De fölöttébb mellényúltam a mértékében.
<br>Sohasem volt jó tanácsadóm, aki támogat,
<br>Az ember, elmúlt életében már csak válogat.
<br>
<br>Mit átéltem, az mára mind történelem,
<br>Mit rosszul döntöttem, az lett a végzetem.
<br>Azt hittem én, hogy okos vagyok, döntésképes,
<br>De rózsaszín öntudatom nem piacképes?
<br>
<br>Vecsés, 2005. december 1. –Kustra Ferenc József- íródott: önéletrajzi írásként.
<br>
Úgy érzem… lelkemet vasalt lópaták tapossák,
<br>Rajtam ugrál világ, bakancsban… gyalázatosság!
<br>Jó már nincsen, nekem régen kihalt, élet eb-rudal,
<br>Fénybe néznék, de az meg, amit a sötétség ural.
<br>
<br>Nem tudok én már semmit… semmit se,
<br>A szivárvány sem világít ide.
<br>
<br>Nézd, egy pár gyík milyen boldogan szalad,
<br>Fű, virág tavasszal új tőről fakad,
<br>Bár nekem ebből jó lenne… semmi sem jut.
<br>Fránya forgószél… szemembe homokot fútt.
<br>
<br>Nem tudok én már semmit… semmit se,
<br>Elment az élet, bánok… semmit se.
<br>
<br>Már régen kolonc vagyok… a nyakamon.
<br>Mondhatnám, hogy béklyó… saját lábamon.
<br>Le vagyok kötözve… magam akadálya vagyok.
<br>Mindenki csak kerék alá lök… tán’ ottmaradok.
<br>
<br>Nem tudok én már semmit… semmit se,
<br>Gondtalan élet, eh… nem volt sohse.
<br>
<br>Sosem voltam tömeg töltelék
<br>Így mindig kirekesztett valék.
<br>Tömeg… soha nem is fogadott be
<br>Mindig csak lebegtem a semmibe…
<br>
<br>Nem tudok én már semmit… semmit se,
<br>Felsőbbrendű gondolatok… azt se.
<br>
<br>Ha felmásztam egy hegyre, lelöktek,
<br>Ha lementem völgybe, megkötöztek,
<br>Ha nagy ötletem volt, rúgtak, elgáncsoltak,
<br>Ha jó véleményem volt, elhallgattattak.
<br>
<br>Nem tudok én már semmit… semmit se,
<br>Mennék saját utamon… népmese.
<br>
<br>Ha volna legalább egy gyertyányi fényem,
<br>Tán látnék valamit, mit sugall az énem,
<br>De hát rozoga élet megfosztott önmagamtól,
<br>Hogy szilárdan álljak lábamon én, és… magamtól.
<br>
<br>Nem tudok én már semmit… semmit se,
<br>Vagy már tudom, de vagyok… senkise.
<br>
<br>Vecsés, 2011. szeptember 6. – Kustra Ferenc József- önéletrajzi írás.
<br>
Ötven vagyok, jó régen élek,
<br>Hogy alakulnak emberi életek?
<br>Enyém rosszul, ünnepelni nincs okom,
<br>Ez van, akarom, vagy nem akarom.
<br>
<br>Ma van ötvenedik születésnapom,
<br>Örömre nincsen semmilyen más okom.
<br>Nincsen pénz, nincsen siker, csak múlandóság,
<br>Sajnos sokunknak nem jó ez a világ.
<br>
<br>Ma értékkel, emberséggel nem lehet
<br>Élni, élvezni egy teljes életet.
<br>Nem tudom mások, hogy élik életüket,
<br>Én eléggé rosszallom az enyémet.
<br>
<br>Pozitív hozzáállással kellene
<br>Jókat kívánni e napra, kedvemre,
<br>De nem tudok gratulálni magamnak.
<br>Legfeljebb visszakárognak a varjak.
<br>
<br>Vecsés, 1998. május 21. – Kustra Ferenc József- önéletrajzi írás.
<br>
(3 soros-zárttükrös)
<br>Lehettem volna szirtkő, lejtőn, csúcsra menet,
<br>Vittem is magammal barátomat, az ebet.
<br>Lehettem volna szirtkő, lejtőn, csúcsra menet.
<br>
<br>Fűszálként mindenütt megterem, tarolón végzetes baj,
<br>Ha napra kerültem a fejemen rögvest olvadt a vaj.
<br>
<br>Mindig tapasztaltam ide-oda, jártamban-keltemben,
<br>A csűrés-csavarás a menő, ez alap a sikerben.
<br>
<br>Az őszöm úgy vélem, immár szép, szürkés-szakadtkabátos,
<br>Talán ezután, már csak telem lesz, hideg zúzmarásos.
<br>
<br>Ahogy jő az életvég egyre inkább nincs metódusunk,
<br>Akkor már csak a hajat hátra simítva, csak vakkantunk.
<br>
<br>(Bokorrímes)
<br>Manapság már, többször kijárok a folyópartra, gondolkozni,
<br>Hol üres a tájék, a nagy víz sem akadály, nem áll meg folyni.
<br>Viszek egy zsebnyi követ, azt jól lehet a vízbe bedobálni…
<br>Beléjük kövesedve a múltam, mit nem lehet eldobálni…
<br>
<br>(3 soros-zárttükrös)
<br>Gondolatom kisuhan a víz fölé és int a többieknek, gyertek,
<br>Itt jó, senki nem zavar, mert nincs akadály, hogy hosszan képzelegjetek.
<br>Gondolatom kisuhan a víz fölé és int a többieknek, gyertek.
<br>
<br>A víz megállás nélkül csobogva folyik csendesen,
<br>A múltam a kavicsokban lakik, lám, véglegesen.
<br>
<br>(Bokorrímes)
<br>Eddig én voltam mindenkinek egy senki,
<br>Most sem vagyok magamnak... már jó nagy senki.
<br>Közelg’ az végidő… úgyse sajnál: senki…?
<br>
<br>Vecsés, 2018. november 5. – Kustra Ferenc József- Önéletrajzi írás.
<br>

Értékelés 

