Új szemszögből az Ukrajnai háború… TV mindent mutat… készül az atomháború?
<br>
<br>(leoninus csokor)
<br>Hallom, hogy nagyobb körben haldoklik a csend, közben még szipog, így esend.
<br>Épphogy elég messze vagyunk a háborútól, az háborús országtól…
<br>A sok lövedék már olybá' fölaprította a békét, a mindenkit… azt a kiskését…
<br>A háború bűnei is sebzik életeket, fekete kosok nem értik ezeket!
<br>
<br>(senrjú csokor, félhaiku-lánc mintára)
<br>Fekete kosok
<br>Tele vagytok nagy sebbel…
<br>Nincs feloldozás.
<br>
<br>Fekete kosok
<br>Nincs oly’, feloldozástok…
<br>Lelketekben sem.
<br>
<br>Ha nincsen felhő, a Hold ezüst fénnyel operál, de ezzel halált is citál.
<br>Fekete kosoknak mindegy, van-e felhő vagy holdfény… ezek mind kemény legény…!
<br>Tudják, ők megmondják dollár milliárdokért, de vajon mit tesznek az életekért.
<br>Semmit! Ezt úgy lehetne orvosolni, hogy egy hétre, be kellene öket sorozni…
<br>Nem lehetne senkivel kapcsolatot... aki nem éli túl, az kap zipzáras zsákot!
<br>Bizony népek lelkének jót tenne, főleg, ha többé nem kell, zsákos halottnak lenni…
<br>
<br>Fekete kosok
<br>Csend agonizál… Lövés!
<br>Ez idegőrlő.
<br>
<br>Fekete kosok
<br>Fronton, felmentés… halál.
<br>Halottnak mindegy.
<br>
<br>Járókelők csak nézik, hogy egyet megint visznek, de ha nem hozzák vissza a dzsinnek?
<br>Az EU- ban vészes-terjedő háborús pszichózis, lehet a kosok közt narkós is?
<br>Ezen nagyokosok... látszik, világháborút akarnak, fokozását a harcoknak!
<br>Az általam gyűlölt háború, atomos lesz, hetven perc... összes ember halála lesz!
<br>Fekete kosok mondják, ők túlélők… föld alatt. Nem tudnak kijönni! Nem túlélők…
<br>
<br>Fekete kosok
<br>Lövészárokban: tudat?
<br>Hallod az átkod?
<br>
<br>Fekete kosok
<br>Bele döglötök pénzbe…
<br>Ez biz’ jár nektek!
<br>
<br>Sok marha fekete kos! Ha minden fertőzött a földön, hogyan is jössz ki pincédből?
<br>Én most felvilágosítalak, hogy éhen haltok, mielőtt kijönnétek pincéből.
<br>Akarjátok vagy sem, ti is átmentek… de többé nem szabadultok nagy semmiségből.
<br>
<br>Kínai versszak- „Vágyódás délre”: 27 szótag, 3, 5, 7, 7, 5 Rímképlet= xaxaa (x = szabad)
<br>Halnak a
<br>Rablott katonák.
<br>Halál nem fent kaszával…
<br>Irt titeket katonák.
<br>Nincs már… katonánk!
<br>
<br>(Senrjú trió, félhaiku lánc mintára.)
<br>Gyűlölöm halált!
<br>Az étkes-éhes halált!
<br>Fiainknak vég!
<br>
<br>Gyűlölt háború!
<br>Fiú halál… sorozza!
<br>Fiúknak végük…
<br>
<br>Gyűlöllek, kosok!
<br>Fiú meghal! Gazdagok!
<br>Fiút pénz öli!
<br>
<br>Vecsés, 2024. máj. 7. –Kustra Ferenc József- íródott; a világ, az emberiség jelen -katasztrofális és igaz, háborús- történelmi helyzetéről. Naponta látjuk, TV híradóban a videókat kendőzetlenül! Meg látjuk a háborús uszítók beszédeit is… az atomháborúra!
<br>
A pokol délceg,
<br>Csak áll a kínpad mellett!
<br>Engem fektet rá.
<br>*
<br>Csak lebegek a lét felett
<br>És körülvesz a nagy ármány.
<br>Élem idegen életem,
<br>Nem is véd esőtől párkány.
<br>*
<br>Kemény göröngyök,
<br>Majd kívülről kopognak…
<br>Hamuvá leszek…
<br>
<br>Vecsés, 2005. április 28. – Kustra Ferenc József- Versben és senrjúban.
<br>
Ma dal van a szívemben,<br>spontán és megmagyarázhatatlan,<br>mintha egy ajtó kitárult volna,<br>és valami elveszett visszatért volna.<br><br>Mint a tisztára mosott világ<br>zivatar és szellő által,<br>melyben a természet újjászületett<br>és valami csoda visszaérkezett.<br><br>Kóstoló egy eljövendő világból<br>mely már nem csak álom,<br>hanem az aranykor ígérete,<br>a jövő legjobb fejezete.<br><br>Talán lesznek ötletek<br>a szépségről és a harmóniáról<br>oly sokszínűség mely nem vitás<br>hanem kétségtelen kreativitás.<br><br>Egy világ, amelyben kapcsolatok<br>megértésen alapulnak,<br>egy hely, ahol a jó akarat<br>könnyed kedvel velünk marad.
Tenger-szült Uránusz lemetszett szerve által,<br>drága gyöngy egy hatalmas kagylóban,<br>Botticelli lágész alkotása,<br>a gyengéd kép, amely m már halhatatlan.<br><br>Arca makulátlanul sugároz,<br>Bőre elefántcsontként ragyog,<br>a haja egy mézes-arany zuhatag:<br>- Szerelem és szépség istennője vagyok!<br><br>Két zefír fújja a part felé<br>Flóra virágos köpennyel fogadja,<br>a nagy kagyló gyengéden partot ér,<br>csónak melynek szirom az alakja.<br><br>A tenger békés, az istennő nyugodt.<br>Az örök nőiesség megszületett.<br>képes lesz-e Mars uralmát csitítani, <br>mely örökös harcba keveredett?
Itt állok előttetek,<br>a színpad függönye előtt,<br>sem görnyedve, sem tetetve,<br>hanem mint egy halálraítélt,<br>éppen cellájából kieresztve.<br><br>Meg szeretném köszönni,<br>hogy mily hű volt mindenki.<br>Mind az aki velem tartott,<br>az élet útján együtt harcolt,<br>akár rokon, akár barát,<br><br>apa, anya, testvér, nejem,<br>kikkel megosztottam életem,<br>s kiket nagyra becsültem,<br>úgymint számtalan mást,<br>akit még nem említettem.<br><br>Szóval még találkozunk<br>egy mennyei szegleten,<br>ahol béke s öröm uralkodik<br>és hol örök lesz a szerelem,<br>vagy tán jácik képzeletem?

Értékelés 

