Szófelhő » R » 49. oldal
Idő    Értékelés
Megint elmúlt egy év annak, aki megérte, r>Aki meg itt maradt velünk, az megértette, r>Hogy az élet nem áll meg, idő tovahalad, r>Tesszük tovább, amit kell… utunk odahalad. r> r>Szilveszter éjjelén eszünk, iszunk, mulatunk, r>De ezzel az is jár, hogy egy évvel elmúltunk. r>A részünkre kiszabott életből is már kevesebb r>Újév vár ránk, bár lehet… élvezetesebb, nemesebb. r> r>No, de hagyjuk ezt és mondjuk, hogy mi majd, megváltozunk? r>Sokan megfogadják, de nem tartják, át nem változunk! r>Azt azért megígérhetjük magunknak, hogy kicsit jobbak r>Leszünk, másokra odafigyelünk, s rosszak nem vijjognak. r> r>Azt fogadjuk meg, hogy mai naptól kicsit jobban figyelünk r>A családra, a szeretteinkre, együtt élni segítünk r>Nekik velünk, mert bizony velünk sem könnyű r>Van rigolyánk, hobbink, másnak az nem habkönnyű. r> r>A szeretet lángja most, nagyon lobbanjon fel és mindenkiben égjen r>Folyamatosan, jövőre, állandóan, igen, végig egész évben. r>Ne érjen senkit kudarc, csak sok, nagy siker, r>Járjunk egész évben egyenes gerinccel. r> r>Vágyódjunk arra, amit az újév hoz, r>Lesz benne jó, újév rosszat átlapoz… r>Örüljünk fáknak, erdőknek, mezőknek, r>Ne akarjunk rosszat más embereknek, r>Ne számítson, ha ketrecben laksz, ha idomár ostoroz, r>Uralkodj magadon, emelkedj felül, jót megsokszoroz… r>Az se érdekeljen, ha vadon a hazád és nesztelen üldöz r>A halál. Lépj ezen is túl, várd, élet majd bizton beezüstöz. r> r>Nem kell semmit sem megfogadni, r>De tán’ meg kellene változni, r>Figyelni a jót, és a szépet, r>Szépíteni a mindenséget. r> r>Mulassunk év végén-elején, koccintsunk r>A jobb jövőre, és csókot is cuppantsunk… r>Kortyoljunk bele a pezsgőbe, tárjuk ki szívünket, r>Tiszteljük egymást, hogy sokan szétvigyék jó hírünket… r> r>Viseljük a sorsot, ahogy meg van írva, méltósággal, r>De nem kell, ne álljunk harcban az egész, mocskos világgal. r>Ezt tegyük és minden biz' jobb lesz, r>A világban a helyünk jobb lesz r> r>Vecsés, 2011. december 30. – Kustra Ferenc József r>
Beküldő: versek.eu
Olvasták: 76
Ismét elmúlt egy év, ennyit öregedtünk r>És akkor is így van, ha nem tetszik nekünk. r>Jönnek, mennek az évek, mint jelen eset is r>Mutatja, hogy bontjuk a pezsgőt, koccintunk is. r> r>Sokan most megfogadnak mindenfélét. r>Kár, mert úgysem tartják be, mert a lét r>Nem lehet egy fogadalom függvénye. r>Ki, ha változik, az neki valós igénye. r> r>Bontsuk ki a pezsgőt, mindjárt éjfél van r>Kakukkos órát nézzük, figyeljük, ha van. r>Mindjárt lesz, hogy petárdák durrannak, r>Félős kutyusok meg elbujdokolnak. r> r>A kismadár reppen ki és be, r>Kakukkol nekünk az időt jelezve, r>Most éppen kakukkolt hetet r>És ezzel jelzi, hogy r>Elvesztünk egy évet, mi volt, mit már megéltünk, r>Mely már a történelmünk, múltunk nékünk. r>Bontsuk ki már a pezsgőt r>És töltsük pezsgős poharakba r>Készülve a nagy koccintásra, r>A múlt hátul hagyására, r>Készülve a jövőre, r>Az életre, az Újra, r>A továbbélésre! r> r>Ez az év sem volt jobb a többinél, r>Pedig szerettük volna, hogy ennél r>Több és jobb is legyen a részünk, r>Mindenestől… jobb legyen életünk. r> r>Már tízet kakukkolt, emeljük a poharakat r>Készítsük lelkünket és gigánkat, r>Nézzünk a másikra szeretettel r>És a jövőt várjuk tisztelettel. r>A saját életünk, ha nem tiszteljük, r>Elveszti értelmét az életünk, r>Nem lehet mindig más a hibás, r>Bár a rossz körülményekkel r>Ez lehet pech, átok dualitás. r> r>Tizenkettediket kakukkolta, ezzel átléptünk r>Az újévbe és már… a múltra visszatekintünk. r> r>Csendüljenek a pezsgős poharak, r>Jókívánságok hagyják el szánkat. r>Örüljünk együtt az újévnek, r>Anekdotázzunk a réginek… r> r>Kétezer tizenkettőben ne gyűlölködjünk, r>Irigységgel ne gyötörjük az életünk! r>Fogadjunk el másokat, úgy amilyenek, r>Így legyünk boldogok, sikeresek, emberek! r> r>Örömteli, sikeres magánéletet, r>Boldogságot mindenkinek! r>Örömteli sikerekben gazdag, boldog r>Újévet mindenkinek! r> r>Vecsés, 2011. december 30. - Kustra Ferenc József r>
Beküldő: versek.eu
Olvasták: 75
Eljött! Ma vége az évnek, r>Ma vége az évszázadnak, r>Ma vége az évezrednek, r>Most vége, mi volt mindannak. r> r>Sorsom, itt vagyok, dolgozok, r>Ez mit el nem kerülhetek, r>Az, hogy én most mit akarok? r>Ezek a sorsok, életek… r> r>Vecsés, 1999. december 31. – Kustra Ferenc József r>
Beküldő: versek.eu
Olvasták: 60
Megkezdjük az újévet, r>Éljük tovább életet. r>Bízzunk benne, szebb, jobb lesz, r>Sikerünk is bőven lesz. r>* r>Mit hozhat a sors? r>Előre nem tudhatjuk. r>Találgatások… r> r>Vecsés, 1999. január 3. - Kustra Ferenc József – írtam: bokorrímesben és senrjúban. r>
Beküldő: versek.eu
Olvasták: 57
rok... olykor szomjasan...r>S átölel néha egy bűnös gondolat...r>Ha a toronyóra mellől levetném magam,r>az megoldaná-e minden gondomat?r>r>Hiányom lenne valakinek kín,r>vagy Istennek lennék új kereszt?r>A gyermeke úgysem vagyok én,r>a mennyből meg tán` úgyis kirekeszt!r>r>Angyalok harsonája szólna-e oly szépen,r>mint egy varázslatos Mozart opera?r>S ha dalolná valaki rövidke létem,r>az megoldaná-e minden gondomat?r>r>Várok... olykor szomjasan...r>De nem jön válasz senkitől,r>akkor hát hagyom... majd csak eloson,r>hiszen Isten sem tehet olykor... - semmiről!
Beküldő: Váradi Norbert
Olvasták: 634