- Elvárod tôlem<br>hogy megértselek;<br>s ha nem teszem...<br>azt hiszed hogy<br>nem szeretlek.<br><br>azt hiszed rólam<br>hogy nincs látóhibám;<br>pedig rövidlátó vagyok<br>és a vélményem is<br>lehet hogy azzal jár.<br><br> gondolj egy életet<br>látóhiba nélkül<br>- milyen jó is lenne<br>a megértés útján járva<br>mindenki békében ül.<br><br> ... sajnos a látóhibáink<br>sokfélék lehetnek,<br>és sokféle vélemények,<br>egymással keveredve,..<br>néha összevesznek.<br><br>
<br>Ülök a csöndben és hallgatom a szívverésem,<br>Néha kihagy, néha mégsem.<br>Vagy vadul dobol indulót?<br>Nem, ez csak a csönd hangja volt.<br><br>Kinn szél csapkodja az ajtót, nyikorog is rendesen,<br>S én egyedül idebenn ülök a kenetlen szekéren,<br>Döcögve haladok,<br>Aztán mégis-mégis, újra, meg újra felgyorsulok,<br> <br>Nincs itt az idő, mégsem!<br><br>S csak hallgatom a szívverésem,<br>Csöndben ülök, hallgatok,<br>És hallgatom a szívverésem.
<br><br>Csicsereg egy kismadár,itt van a tél, hol a nyár?<br>Csöndbe borult már a táj, alszik, alszik a határ.<br>A fák, mező, erő, rét, eldalolta énekét,<br>Lecsukta színes szemét, elfáradt, s aludni tért.<br><br>No, de nézd csak milyen szép, hófehér a hófehér,<br>Fehér a hó, a takaró, és alóla hahó,hahó!<br>Kibújik egy kis virág, a legelső hóvirág.<br><br>Óvatosan körülnéz, nincs-e valamerre vész?<br>Őzek jönnek, szarvasok, vaddisznók, de ordasok<br>ritkán járnak erre már,<br>Békés, nyugodt a határ.<br><br>Szép sz élet, nagyon szép,s ki keveset látott még<br>sokszor meg nem is csodálja,<br>Pedig az ÉLET a csodák csodája!<br>Sosem könnyű, s ez így szép, <br>Erőt ad és mindenképp tartást, önbizalmat, vágyat,<br>Hogy a harcot bátran álljad!<br><br>Csicsereg egy kismadár, ne félj semmit, jön a nyár<br>Elolvad a hó, a jég, aztán a tavasz jön még.<br>Elmúlik a rossz idő, felébred már rét, erdő,<br>Nézd csak, milyen zöld a táj vidám minden kismadár,<br>És csak zengi énekét,<br>Hogy az élet csodaszép.
<br>Az otthon nem attól otthon <br>hogy drága , cifra palota,<br>az otthon számomra meghitt,<br>meleg és csöndes kis szoba.<br><br>Az otthon hol énnekem nyílik <br>minden apró kis virág,<br>s ahol a megfáradt lelkem <br>esténként nyugalmat talál.<br><br>Vagy mikor bánt az élet,<br>s felbolydult lelkem úgy sajog,<br>ott nem zavarhat meg senki sem,<br>ha magamra zárom az ablakot.<br><br>Az otthon tiszta és csendes,<br>meghitt és nyugodt kis lakás,<br>hol engem vár haza a gyermek,<br>és velem boldog a család.<br>
<br>Őrizz meg engem emlékedben <br>úgy ,mint egy kedves idegent ,<br>ki nem fért el már az álmaidban ,<br>de örült , hogy melletted lehet .<br><br>Őrizz meg engem emlékedben ,<br>bár most nem akarsz látni sem ,<br>temess el engem lelked mélyén ,<br>ne dobj el engem !Bármi lesz !<br><br>Őrizz meg engem mint egy képet ,<br>mely fiókod mélyén ott hever ,<br>portól lepetten ,elsárgultan ,<br>s nem emlékszik rá senki sem .<br><br>Őrizz meg engem ! S ha nem lesz senkid ,<br>megtörve ,búsan ott heversz ,<br>jusson eszedbe ! Valaki rád vár<br>kitárt karokkal , csendesen .<br>

Értékelés 

