<br>Hiányzol!<br>Mint hűs patak mely szomjazik a fényre<br>a néma fák közt bújó napsütésre,<br>úgy vártalak!<br><br>Merre vagy?<br>e szürke messzeségbe két szemem hiába <br>réved,<br>nem látom arcodat!<br><br>Jössz e már?vagy keresselek újra<br>álmaim ködébe bújva<br>mondd meg,merre vagy?<br><br>Akarsz még?Vagy felejtselek végleg<br>szívem mélyén megkönnyezve téged.<br>Mondd meg,hol maradsz?<br><br>
<br><br>Szerelem,gyűlölet egy tőről fakad<br>mennyire szerettem:nincsen rá szavam.<br>Mikor megláttam ő volt minden álmom<br>szörnyű zavaromban elállt a szavam.<br><br>Szerettem!.De ő mindent összerombolt<br>büszke lelkében nem volt irgalom.<br>Szerelmem tovatűnt mint őszi szél a ködben,<br>s azóta vérző sebeim foltozom.<br><br>Gyűlölöm! Megvetem! Nem akarom látni!<br>S hogy mégis látnom kell ,csak azt fájlalom<br>talán ha elmenne,s hagyna végre élni,<br>akkor sikerülne megbocsájtanom.<br><br>Istenem!Adj erőt! Vezéreld el innen<br>hogy vérző sebeim begyógyuljanak,<br>hozd vissza a napfényt,add vissza az álmom<br>s egész életemben téged áldalak!
<br><br>Azon a nyáron melegebb volt,<br>fülledtek voltak a nappalok,<br>azon a nyáron azt hittem ,hogy<br>bárkinél boldogabb vagyok.<br><br>Azon a nyáron nekem hoztad<br>lelkednek minden moraját,<br>azon a nyáron benned láttam<br>a lenyugvó nap sugarát.<br><br>Azután jött egy őszi reggel<br>ködöt szitálva messzire<br>mely szertetépett minden álmot,<br>s nem akartam már élni sem.<br><br>Azóta elszálltak az évek<br>s bár belül leg mélyen titkolom,<br>szívemben egyre jobban érzem<br>sohasem voltunk boldogok.<br>
<br><br>Mért ülök itt félrebújva<br>,mint egy riadt kismadár?<br>Mért gubbasztok szárny szegetten<br>hisz az élet tova száll.<br><br>Mért nem kezdem én is újra<br>úgy,ahogy már annyi más,<br>minden búmat félretéve<br>hisz vár rám a nagy világ.<br><br>Tudnék e még úgy szeretni<br>mint ahogyan senki más?<br>mernék bízni,és remélni?<br>Tudván.nincsenek csodák.<br><br>Vagy maradjak kételyek közt <br>őrlődve mint annyi más?<br>Istenem!Adj jó tanácsot!<br>Remélem még rám találsz!<br><br>
<br><br>Megint eltelt egy év,mint egy pillanat,<br>magával söpörve jót,és rosszakat.<br>Vajon az újév mit hoz majd nekünk?<br>Örömet,bánatot?Az majd kiderül.<br>Temesd el a múltat,ne légy keserű<br>még a rossz is jobb lesz,hogyha szeretünk.<br>Ne add fel soha!Higgy ,remélj és szeress!<br>Nyújts barátaidnak segítő kezet!<br>Én nem kérek mást,csak boldog életet,<br>jólétet,nyugalmat,békét mindenkinek!<br><br>

Értékelés 

