Szófelhő » B » 386. oldal
Idő    Értékelés
Kicsi egér cini-cin<br>Szánkázott egy kék frizbin.<br>Nem vacogott, szomorkodott<br>Vidáman egy csúszdán siklott <br>Le a hóba nagy sebesen.<br>Így mulatott ő a télen!<br>Nem baj ha fagy, vagy fúj a szél!<br>Ugrándozik a kis egér.<br><br>Óvaintik rokonai reszketve,<br>Gyere pajtás az oduba izibe!<br>Az a világ nem nekünk lett teremtve!<br>A biztos fészek itt van lent az üregbe.<br><br>Az intő szóra a kis pajkos nem figyel.<br>Tovább csúszkál a megtalált frizbivel.<br>Jó a móka a hidegben....melegít!<br>Sopánkodás a fagy ellen nem segít.<br>Fütyörészik egerünk most a kertben,<br>Csak a nóta...az mi számít e percben!<br><br>De...<br>Felfigyelt a víg egérre a macska.<br>Vacsorára megfelelne a csacska!<br>Oda osont sompolyogva csendesen,<br>Majd nagyot ugrott a vadászunk hirtelen.<br><br>De...<br>Az árnyéka elárulta a bajszost.<br>Terítékre nem kerülök én biz most!<br>Fürge ám az apró lábú kis szürke,<br>Cseles ívvel elszaladt hát előle.<br>Futott-rohant a legközelebbi lyukba,<br>Elmaradt igy ez a mai vacsora.<br><br>Az esetből okult mindkét állatunk.<br>Nem árt hogyha óvatosabbak vagyunk!
Beküldő: Ostrozánsky Gellért
Olvasták: 264
Egy réten él az éticsiga<br>Úgy hívták hogy csiga csaba<br>Nem járt sose óvodába<br>De reggel megy már iskolába<br><br>Elég korán szól a vekker<br>Ébresztgeti-keljél már fel<br>Eljött végre az a nagy nap<br>Mikor a kis gyerek okosodhat<br><br>Siet gyorsan csiga Csaba<br>El ne késsen az iskolába<br>Egy levél alatt Csilla várja<br>Ő is csiga mint barátja<br><br>Egyűtt csúsznak jó kedvűen<br>A friss illatú zöld mezőben<br>Majd minden reggel erre járnak<br>És suli után sokat játsznak<br><br>A legjobb mikor csendben esik<br>Csak úgy lassan cseperészik<br>Kedveli ezt minden csiga<br>De főleg a kis kópé Csaba<br><br>Mikor vizes a fű jobban csúszik<br>Szánkó nélkül csuszkorázik<br>Csaba Csilla és még sokan<br>Ilyenkor biz jó móka van<br><br>Hancúroznak vígan estig<br>Kipirulnak egytől egyig<br>Ám indulni kell most már haza<br>Otthon vár a drága mama<br><br>Holnap is lesz sok-sok csoda<br>Ábrándozik csiga Csaba<br>Majd elalszik gyorsan csendben<br>S ott terem egy szép mesében<br><br>Csupa varázs ez a nap ma<br>Álom zöld rét virul rajta<br>Színben pompáz ezer virág<br>Milyen csodás ez a világ
Beküldő: Ostrozánsky Gellért
Olvasták: 259
Délre igyekezz, majd vár az ebéd, <br>Vehemensen fújom majd gőzt feléd, <br>Nagy kanállal, nagyon tömném beléd… <br> <br>Délre itt legyél, majd vár az ebéd, <br>Szedek akár kétszer, ha te kérnéd, <br>Várlak, óh gyere már, ha tehetnéd. <br> <br>* <br>(Senrjú) <br>Mesélek neked <br>A szerelmemről, hosszan. <br>Leves majd… fogyna? <br>* <br> <br>(Senrjon) <br>Ebéd után kávéznánk, <br>Sétálnánk, megfognám a kezed… <br>Nagyot hallgatnánk. <br>* <br> <br>(Apeva) <br>Jó <br>program <br>Lehetne… <br>Jó lelkünkbe, <br>Behatolhatnánk! <br>* <br> <br>Így kezdnénk együtt a szerelmetes jövőt, <br>Ránk férne már kezdeni egy jól működőt. <br> <br>Vecsés, 2019. március 29. – Kustra Ferenc József – íródott; a kapcsolat kezdésről, romantikus Limerik csokorban. <br>
Beküldő: versek.eu
Olvasták: 1075
(Senrjonix) <br>Óh, de senyvedős a lét. <br>Óh, de mentegetős a halál. <br>Mi van kettő közt? <br>Mosolyogj, ha fáj is az élet, <br>Mosolyogj, szívedből bút kerget. <br> <br>(Senrjú) <br>Szépséged bújik, <br>Szépséged szemedben él. <br>Most már nem is fáj. <br>* <br> <br>Óh, fájdalom ébredni! <br>Óh, búcsúzva kéne hunyóznom. <br>Mi van kettő közt? <br>Mosolyogj, ha vérzik is szíved, <br>Mosolyogj, büntesd az irigyet. <br> <br>Szépséged tűnő, <br>Szépséged ráncosodik. <br>Lelkemben hord’ lak. <br>* <br> <br>Óh, gyermeki lélek nincs… <br>Óh, elátkozott létem fájom… <br>Mi van kettő közt? <br>Mosolyogj, mint gyermek, nem félve, <br>Mosolyogj, viszonzást remélve. <br> <br>Szépséged gyógyít, <br>Szépséged megnyugtató. <br>Maradj még kicsit. <br> <br>Vecsés, 2019. június 20. – Mórahalom, 2019. augusztus 01. – Szabadka, 2019. szeptember 7. – Kustra Ferenc József – anaforában írva a senrjon. Alatta a senrjonix vers Jurisin (Szőke) Margit munkája. A senrjú –kat Farkas Tekla írta. <br>
Beküldő: versek.eu
Olvasták: 273
Vénség… vízió <br> <br>Mond: a sötétség és a fény egy? <br>Mond: a fény és az árnyéka egy? <br>Mond: a kiáltás és a csend egy? <br>Mond: a csend és a hallgatás egy? <br>Mond: a tűz és a vizecske egy? <br>Mond: a víz és a szárazság egy? <br>Mond: ezekből bármikor lehet elegy? <br>Mond: elegyből van olyan, mi tönkremegy? <br> <br>Ellentétek... eggyé nem lehetnek. <br>Ha nincsenek elegyek, tönkre sem mehetnek. <br>* <br>Volt el nem vesztett arcom, mint akárki másnak, <br>Tudod, hogy én is áldoztam a várt csodáknak? <br> <br>Csodát meglelni mindig vágytam, <br>Kerestem... drágán fizettem, rá mégsem találtam. <br>* <br>Gyermekkoromban a nagypapám lovakat patkolt, <br>Volt, hogy barátom volt az ördög… a frissen parkolt. <br> <br>Gyermekként angyalokkal játszottam, <br>Életutamon az ördög megkísértett... kijátszottam. <br>Létjátszmáimat végigjátszottam... <br>* <br>Látom, hogy a lelkembe befészkelte magát a kín… <br>Látom, hogy a szememben színtelen minden... öregszín. <br> <br>Vecsés, 2018. február 17. – Szabadka, 2018. február 19. – Kustra Ferenc – a verset én írtam a 10 szavasokat, szerző-, és poéta társam Jurisin (Szőke) Margit. A 10 szavasok címe:” Az élet ördögi játszma…” <br>
Beküldő: versek.eu
Olvasták: 325