Élet zöld színű,<br>Friss nedvesség táplálja.<br>Virágos napok!<br>Májusi szél esőt hoz,<br>Természetet így gondoz.<br><br>Aranyat érő,<br>Eképp szól a szép mondás.<br>Igazolódott!<br>A csapadék jó dolog,<br>Hogyha a menny nem zuhog.<br><br>Ha langyos esős...<br>Könyörületes az ég.<br>Dús kalász szökken.<br>Ég csatorna bőkezű,<br>Nem precíz és tervszerű.<br><br>Dús-zöld vidék szép,<br>Tájnak ékes büszkeség.<br>Kenyér-érlelő.<br>Szántó földnek glória,<br>Szalmából van megfonva.<br><br>Virág illat száll,<br>Este párás csábítás.<br>Ámor-mámoros.<br>Szerteszéjjel szerelem,<br>Nyilak sebe...szív-verem.
Van, kinek élet adja… csak tekéznek
<br>És élet sűrűjében… csak bengéznek.
<br>De már ez sem annyira jó, már rothad,
<br>Mit csinálhatsz, ha nagyon fáj a fogad?
<br>
<br>Keresgélsz, mint hajléktalan kukában.
<br>Mennél a télben, tán’ lopott bundában.
<br>Zabálnál, mint nagyon gazdag a nagy magányban.
<br>Élveznéd életet oroszlán barlangjában?
<br>
<br>Vecsés, 2004. március 12. – Kustra Ferenc József
<br>
Vakablakban meditálok…
<br>
<br>Fut széles, kanyartalan út, a nagy kanyaron túl a semmibe…
<br>Kialvatlan a szemeim, révedve bámulnak a messzibe…
<br>Üveg nélküli vakablak... kinézve, fixírozok valamit,
<br>Az időóra ketyeg, csapkod benne valami, tán, valakit…
<br>
<br>Bölcsesség köve nincs... beépítették a kútja kávájába,
<br>Lovam is elszaladt, valahol legelész, a kínja poklába.
<br>Van-e még bármilyen lelkem? Bolyong vagy csak kicsit elcsavargott?
<br>Felhők, ha eloszlanak, mondhatom... csillagfénynek utat nyitott.
<br>
<br>Zavart ez a világ, szürke füstköd borítja a mindenséget,
<br>Sötétben, honnan vegyem elő, a mindent értő lelkiséget?
<br>Most, a szélvihar kócolja, a fák borotválkozott ágait,
<br>Éjjel, meg a Hold csak megy… érdektelen, intézi a dolgait.
<br>
<br>Most a télen a kemény fagyok, a kertem felett jártak,
<br>Bentről néztem, a holdsugarak is bundába grasszáltak!
<br>Azt is láttam bentről, hogy kint gallytördelő szelek jártak,
<br>Akkor én bent, melegben örülhetek a hideg máknak?
<br>
<br>Vecsés, 2015. február 23. –Kustra Ferenc József- íródott: önéletrajzi írásként.
<br>
Mi férfiak egy nőért nem könnyezünk!
<br>Mi hazafiak, hazánkért könnyezünk…
<br>Behunyt szemmel a kezünk zászlót lenget,
<br>Nyitott szemmel meg, nem látjuk a rendet?
<br>
<br>Vecsés, 2009. május 2. - Kustra Ferenc József- íródott: önéletrajzi írásként a hazaszeretről.
<br>
Múltamban vájkálás…
<br>
<br>Hatvannyolc vagyok, régen volt minden,
<br>De a vágyódásom él, már másom sincsen,
<br>Él és dühöng a vágyaimról végső lemondás… már nincs sincsen….
<br>
<br>Jézusom, elképesztő, hogy mért rohan az idő
<br>Így én már nem várhatom, hogy majd új élmény kinő!
<br>Merengek persze, többféle vágy bennem, de némaság kel,
<br>Az én kérdéseimre, már csak a némaság ki felel.
<br>*
<br>Van bizony oly' reggel, hogy könnyben ébredek,
<br>Igy csukott szemmel a múltamba révedek,
<br>De eredmény nem szokott lenni, igy aztán mostan nem tévedek.
<br>
<br>Térdeplőm nincsen, a kérdések földön térdelnek,
<br>És tapasztalom, kelek, vágyak csendben térdelnek.
<br>Bizony keléskor füstbe mennek álmok, tán’ mire várok?
<br>Pedig szépek voltak a gyermekkori álmok… még vágyok.
<br>*
<br>Megéltem a mélységet a magasságot
<br>Megéltem én az illúziós vágyálmot,
<br>Megéltem az élet és idő… nagyon heves rohanásokat!
<br>
<br>Még élek, várom a lehetetlen sok végtelent
<br>És addig, hogy még egyszer átéljem lehetetlent…
<br>Fájó múltam részletei még üdvözöllek titeket,
<br>Lassan múlik el az élet, de várom a lehetetlent…
<br>
<br>Vecsés, 2016. július 27. - Kustra Ferenc József- Írtam: az új, ’3-4 soros versszak’ fejlesztésemben. Ezt versszerkesztőben lehet megírni! Önéletrajzi írás.
<br>

Értékelés 

