Szófelhő » R » 80. oldal
Idő    Értékelés
Leszoktál-e ülni néha gondolkodni? r>Melyik az igaz út, melyiken indulni? r>Tudod-e két út van és középút nincsen? r>Indulsz a szélesen, vagy indulsz a keskenyen? r> r>Nem félek egyedül, de forog még az agy, r>Ez biz’ nem számítógép, le nem fagy. r>Naponként hányszor hajtod le a fejed? r>Istennek hányszor mondasz köszönetet? r> r>Ó, ember, vajon Te tudsz-e igazán szeretni? r>Próbálj meg akkor most figyelmes lenni! r>Apádat, anyádat szívből szereted-e? r>Sóhajuk, panaszuk szívedbe bejut-e? r> r>Örömmel nyújtod-e segítségre kezed, r>Ha gyöngék, betegek és szemeik könnyesek? r>Becsülöd e sorban mind az embereket? r>Válogatás nélkül szereted-e őket? r> r>Minden nap, amit kérsz Istentől magadnak, r>Azt kéred-e vajon emberrsaidnak? r>Pénz… a pénz tudod-e, hogy a bűn gyökere? r>Vagy szerinted pénz már az élet értelme? r> r>Lopással, csalással, így szerzed vagyonod? r>Tudod-e, ezek lehetnek örök kárhozatod? r>Lehet e gyarló kapzsiként élni, látsz-e ilyet r>a természetben érvényesülni? Ott… elhiszed? r> r>Soha nem kel fel a nap elmúlt napra, r>Nem a múltat… az jövendőt szolgálja. r>A holnap mindig a jövő-remény előlege, r>Ember nem gépezet, előlendíti a reménye. r> r>Rendetlen ember… tudod, hogy a rabszolgasága? r>Rendetlenség… tudod-e az ilyennek az urasága? r>Tudod-e, hogy a rendnek is Isten Istene? r>Hogy mindennek van nála ideje és helye? r> r>Sírni szoktál-e, ha fáj ott bent a lelked? r>Gondoltál-e már rá, hogy ki állt melletted? r>Vagy letörlöd könnyed és mégy tovább sietve? r>A legszentebb segítőt nem is veszed figyelembe? r> r>Széthullottam, szét... apró darabokra, r>Darabjaim mindenhol szét… sárba hullva, r>Néznek vissza az elmúlt szép napokra. r>Gondolok én vissza, parányi ábrándokra. r> r>Szeretet törvénye szívedbe van vésve? r>E törvény számodra vajon gyönyörű-e? r>Tapasztalod-e, téged az Isten szeret? r>Tudod-e hogy Istenben van a Szeretet? r> r>Utadon ugyan van ki szokott vezetni? r>Vagy csak magad feje után szoktál menni? r>Szoktad-e az Istent megkérni naponta, r>Hogy tanítson meg Ő… igazi utakra? r> r>Tanítód, Mestered volt egy életen át? r>Le tudnád-e adni életed vizsga dolgozatát? r>Ember, légy hát tisztelettel bíró uralkodó! r>Nem így élni, rossznak lenni, nem való. r> r>Vezérel-e téged a bölcs, nyugodt értelem? r>Fedeztél fel bármit a szelíd csendességben? r>Vagy neked jobb egy zűr-zavar, kiabálás, lárma? r>Tudod-e, hogy mi átölel… az ördög muzsikája? r> r>Szívem kitárt volt, a szeretet belém hatolt, r>Fény lett, és átjárja lelkemet, a világot. r>Kérem istenem, fogd tovább a kezem, r>Nagy szereteted legyen gyógyír nekem. r> r>Bízunk benne, hogy azért majd nyugalmat lelhetünk, r>Bennünk él a szeretet, tán’ ez segít, el nem veszünk. r>Ha sötétben bolyongunk nélküled ázva-fázva… r>Istenem! Te vagy a nem múló élet varázsa. r> r>Én önmagamért vívtam sok véres harcot… r>Bízok benne, nyertem egy hites, új arcot. r>Bizalomnak kell lennie az élet alapjának, r>Mellé a szeretet… ezt teremtettem magamnak. r> r>Vecsés, 2012. március 23. –Kustra Ferenc József- íródott: Sas Piroska: A kérdező ABC c. verse ihletésével, önéletrajzi írásként. r>
Beküldő: versek.eu
Olvasták: 95
Az életem rubensi, r>Pedig vágyam gyermeki… r>Csak kérnék egy életet r>Hogy felejtsem félelmet… r>Ne legyen több rettegés, r>Élet lehet, tán mesés… r> r>Bármit megtennék, ezért… r>De, az élet félrrt... r> r>Vecsés, 2002. július 26. – Kustra Ferenc József- íródott: önéletrajzi írásként. r>
Beküldő: versek.eu
Olvasták: 91
Hétköznapi pszichológia…Avagy az öregedés filozófiája… r> r>Fázósan ülök, fogam is összekoccan, r>Révedek. Szemezek a semmivel hosszan. r>Hallom, mások nem is ismerik a semmit. r>Értem, de én meg miért? Csak? A mindenit… r> r>Ma tettem: telefonáltam, szervezkedtem, r>De nagy elutasítás lett osztályrészem. r>Egyre jobban látom, bennem van a hiba, r>Tán’ korcs vagyok, mint egy törött szárnyú liba. r> r>Én is csak azt csinálom, amit/és mások, r>Nekem, azért sem sikerül, ez mit fájlok. r>Mit a sorsnak: pokol-ég közt vergődő szív, r>Mikor engem becéz: peches senkinek hív. r> r>Tán’ kilétem alkonyának élvezetét, r>Szürcsölőm, mert már örülök, hagy van még lét. r>Bízok, hogy még nem vagyok ilyen öreges. r>Üssek ököllel táblába, mint üveges? r> r>Megvilágosodott elmémben igazság, r>Csírája már kikelt, hogy nincsen igazság. r>Boldogság jól eső érzése gyomromból r>Hiányzik, mint egy jó poén a humorból. r> r>Már csak csendes szemlélődéssel révedek, r>Úgy látom velem ellentétes érdekek r>Fonákjában csak a sóvárgás adatott. r>Úgy érzem, feláldoznak, mint szűz leányzót. r> r>Budapest, 2000. május 30. – Kustra Ferenc József r>
Beküldő: versek.eu
Olvasták: 93
Látunk egy közeli, szomszédos háborút és fölütötte a fejét a már -majdnem- háborús világhelyzet r> r>(3 soros-zárttükrös) r>A kicsi az kicsi, a nagy meg nagyot fagy, télen az ablakra jégvirág fagy, r>Tél végén a jégvirág leolvad, a barázdában a jégpálya olvad már nem fagy… r>A kicsi az kicsi, a nagy meg nagyot fagy, télen az ablakra jégvirág fagy. r> r>(senrjon csokor) r>Jégvirág az ablakon, r>A kemény fagy mély csendet rajzol. r>Tavasz közeleg. r>* r>(Bokorrímes duó) r>Fekete kosok, már leírattalak benneteket, r>Nagyon látszik nem tanultátok meg a leckéteket. r>Mily’ isteneitek vannak? Titeket segítenek? r> r>„Nyugaton a helyzet változatlan”, r>A mi helyzetünk nagyon áldatlan! r>Tetves kosok, hogy szakadjon le a két szarvatok, r>Rájöttünk ám, hogy elhihetetlen a szavatok! r> r>Fekete kosok jöttek, r>Ígéretük csak dühöt termett. r>Bár letörne szarvuk! r>* r>(kétsoros, bokorrímes) r>Fekete kosok, a szívetek miből van, jégfaragás, vagy makadámkőből faragott? r>Titeket talán még gazdag társak sem érdekelnek, talán, ha az is pénzből faragott? r> r>(Leoninus duó) r>Van ám nekünk is vágyunk, ha hiszitek, ha nem, háborúnak legyen vége, nem élvezem! r>Ti kerestek dollárban milliókat, közben ki fütyülitek a szegény milliókat! r>A háború megy előre, mert ez páratok érdeke, nem tudjátok, hogy mi a béke… r>Ukrajnát meg nem támogatjátok, de eltartjátok… Így ez a Ti háborúságotok. r>Tudjuk ám, hogy már annyi a pénzetek, mit sem tesztek, de a háborútok nektek tesztek. r>Megállapítjuk, Ti még kosnak is rosszak vagytok, katonákat öletni, mit akartok. r>Mi meg miközben vágyjuk a békét, Ti szórasátok kazettás bombák robbanó lelkét! r>Mit csináltok vajh’ a megölt katonák vérén szerzett pénzzel, tán’ bankod bombákat bérel? r>Mit csináltok a megölt családok vérén megszerzett pénzzel? Mi föl nem fogjuk ép ésszel… r> r>Jégből vagy kőből a szív, r>Milliók sírnak, ti számoltok. r>Békét ki mondja? r>* r>(10 szavas duó) r>Mindennap átéljük, vágyunk messze repül, r>Örülünk, hogy ágyúgolyó messze repül. r> r>Tudjátok, hogy nekünk egy robbanás is borzalom? r>Pecheseknek jut földhalom! r> r>Messze száll a vágy sokszor, r>De nálunk csak a robbanás száll. r>Földben lesz végünk. r>* r>(3 soros-zárttükrös) r>Nekünk már nemcsak a háborúból van elegünk, de fekete kosok! Belőletek is! r>Hogy gazdagodjatok, háborút hoztatok ide a szomszédba! Ti meg még átkoztok is… r>Nekünk már nemcsak a háborúból van elegünk, de fekete kosok! Belőletek is! r> r>Elég volt belőletek, r>Háborút hoztok, mi szenvedünk. r>Nem kérünk többet! r> r>Vecsés, 2023. július 23. – Siófok, 2025. június 24. -Kustra Ferenc József- írtam: a világ, az emberiség r>-élő- történelmi-háborús helyzetéről, alloiostrofikus versformában. A senrjonokat szerző-, és poéta társam Gránicz Éva írta. r>
Beküldő: versek.eu
Olvasták: 100
(Senrjú) r>A halál párja, r>Életben nem véges tánc! r>Élőkkel járja. r>* r>(HIQ) r>A halál r>Az élet része… r>Élet ily’. r>* r>(HIAQ) r>De egyszer mindennek r>Eljön a vége emberhez… r>Ez végül maradó. r>*** r> r>(Senrjú) r>A halál társa, r>Táncolunk még, míg lehet. r>Lép velünk halkan. r>* r>A halál árnyék, r>Élet-léptek halkulnak. r>Kísér mindvégig. r>* r>(HIQ) r>Halál jön r>Az élet útján... r>Ez ilyen. r>* r>Halál szól, r>Az élet némul... r>Már közel. r>* r>(HIAQ) r>De egyszer csak eljön, r>A legvégső perc az úton... r>És itt marad csendben. r>* r>Nincs mi megállítja, r>Elér a csend és a zárás... r>Marad: por és emlék. r> r> r>Vecsés. 2025. június 1. – Siófok, 2025. június 24. Kustra Ferenc József- írtuk: 2 szerzősként az élet lefogyásáról… Az első blokkot én írtam, a másodikat Gránicz Éva, szerző-, és poéta társam. r>
Beküldő: versek.eu
Olvasták: 95