Szófelhő » R » 1114. oldal
Idő    Értékelés
Ma tán a béke ünnepelne, r>A Messiásnak volna napja, r>Ma mennyé kén`, a földnek válni, r>Hogy megváltóját béfogadja. r>Ma úgy kén`, hogy egymást öleljék r>Szívükre mind az emberek, - r>De nincs itt hála, nincs itt béke: r>Beteg a világ, nagy beteg... r>r>Kihült a szív, elszállt a lélek, r>A vágy, a láng csupán a testé; r>Heródes minden földi nagyság, r>S minden igazság a kereszté... r>Elvesztette magát az ember, r>Mert lencsén nézi az eget, r>Megátkozza világra jöttét, - r>Beteg a világ, nagy beteg... r>r>Ember ember ellen csatázik, r>Mi egyesítsen, nincsen eszme, r>Rommá dőlt a Messiás háza, r>Tanítása, erkölcse veszve... r>Oh, de hogy állattá süllyedjen, r>Kinek lelke volt, nem lehet!... r>Hatalmas Ég, új Messiást küldj: r>Beteg a világ, nagy beteg!...
Beküldő: versek.eu
Olvasták: 1985
Ezüst esőben száll le a karácsony, r>a kályha zúg, a hóesés sűrű; r>a lámpafény aranylik a kalácson, r>a kocka pörg, gőzöl a tejsűrű. r>r>Kik messze voltak, most mind összejönnek r>a percet édes szóval ütni el, r>amíg a tél a megfagyott mezőket r>karcolja éles, kék jégkörmivel. r>r>Fenyőszagú a lég és a sarokba r>ezüst tükörből bókol a rakott fa, r>a jó barát boros korsóihoz von, r>r>És zsong az ének áhítatba zöngve... r>Csak a havas pusztán a néma csöndbe r>sír föl az égbe egy-egy kósza mozdony.
Beküldő: versek.eu
Olvasták: 3585
Pompás, fehér Karácsony-éjen r>Kidobta a szikrázó hóba, r>Kidobta a havas semmibe r>Magzatját a papék Katója. r>r>Aztán Kató, a kis cseléd-lyány, r>Szédülve, tántorogva, félve, r>Ahogy illik, elment maga is r>Éjféli, szent, vidám misére. r>r>Kató gazdája, az izmos pap r>S falusi nyája énekelnek: r>"Dicsértessék az egek ura, r>Hogy megszületett az a gyermek, r>r>Az a gyermek, ott Bethlehemben." r>Kató fölsír a papi szóra r>S az a gyermek, a bethlehemi, r>Könnyezve tekint le Katóra.
Beküldő: versek.eu
Olvasták: 1557
Szelíd, szép betlehemi gyermek: r>Az angyalok nem énekelnek r>S üvöltenek vad emberek. r>r>Boldog, víg betlehemi jászol: r>Sok börtön és kórház világol r>És annyi viskó bús, sötét. r>r>Jó pásztorok és bölcs királyok: r>Sok farkas és holló kóvályog r>S nem látjuk azt a csillagot! r>r>Békés, derűs karácsony éjjel: r>A nagy sötét mikor száll széjjel r>S mikor lesz béke és derű?
Beküldő: versek.eu
Olvasták: 2482
Tegnap harangoztak, r>Holnap harangoznak, r>Holnapután az angyalok r>Gyémánt-havat hoznak. r>r>Szeretném az Istent r>Nagyosan dicsérni, r>De én még kisfiu vagyok, r>Csak most kezdek élni. r>r>Isten-dicséretre r>Mégiscsak kiállok, r>De boldogok a pásztorok r>S a három királyok. r>r>Én is mennék, mennék, r>Énekelni mennék, r>Nagyok között kis Jézusért r>Minden szépet tennék. r>r>Új csizmám a sárban r>Százszor bepiszkolnám, r>Csak az Úrnak szerelmemet r>Szépen igazolnám. r>r>(Így dúdolgattam én r>Gyermek-hittel, bátran, r>1883 r>Csúf karácsonyában.)
Beküldő: versek.eu
Olvasták: 3275