Szófelhő » B » 331. oldal
Idő    Értékelés
Enyém lehetne, minden, ami szép kerek e világon, <br>Papírra írva, hosszan sütkérezne a boldogságom. <br>Lelkemből már kiszakad az oly' szépen összecsengő rím, <br>Lúdtollam csak írja-írja, de van mikor neki is kín. <br> <br>Van, hogy hamvadnak az árnyak, van, hogy estére elfutnak a fények, <br>Nálam a valóság, a könyv lapjain lehet, hogy jól rejtett tények… <br>Van, hogy hamvadnak az árnyak, van, hogy estére elfutnak a fények. <br> <br>Van, ki állítja a szegényes gúnya is öltöztet, <br>Van sugárzása, de ide a szerencse nem csenget… <br>Van, ki állítja a szegényes gúnya is öltöztet. <br>Van sugárzása, szegénység izgalomba nem pörget. <br> <br>Én a lúdtollamat bizony szamuráj kardként forgatom, <br>Így aztán le tudom írni az elfajzott akaratom… <br>Betakarom diadalom, <br>Átharapom, elhadarom, <br>Elzavarom feladatom… <br>A disznó lúdtollam éles kardként forgatom, <br>Ledobott egy pacát, ezt persze nem akarom… <br> <br>Rémalakok lehetnek a nyitott kapumon beosonó árnyak, <br>Én meg az ablaknál állva hosszasan nézem, de nem tudom… várjak? <br>Rémalakok lehetnek a nyitott kapumon beosonó árnyak. <br> <br>Sorstalan az életem, sorstalan a sorsom, <br>Üzent is már életem, sorstalan a sorsom… <br>Sorstalan az életem, sorstalan a sorsom. <br> <br>Életemben a motor olaj, egy téma és a vers megírása, <br>Életemben az olvasóim szórakoztatása, ha nincs mása… <br>Életemben a motor olaj, egy téma és a vers megírása. <br> <br>Tanító lennék? Én írom lelkem gondolatát, <br>Tanító lennék? Én megírom a haza szavát. <br>Tanító lennék? Hosszan nézek egy szép banyát. <br>Tanító lennék? Nagyon tisztelem az atyát… <br> <br>Igyekszem a verseket művészi színvonalra felemelni, <br>Igyekvőn írok, hogy nagy kérdésekre jókat tudjak felelni, <br>Igyekszem a verseket művészi színvonalra felemelni. <br> <br>Vecsés, 2015. december 29. - Kustra Ferenc József – íródott: alloiostrofikus versformában. <br>
Beküldő: versek.eu
Olvasták: 288
(3 soros-zárttükrös, önrímes) <br>Ó, ember, mond ki vagy és hová tartozol? <br>Ha senki nem vagy, úgy mond hová tartozol? <br>Ó, ember, mond ki vagy és hová tartozol? <br>* <br>(Septolet) <br>Ó, énbennem <br>Van félelem, <br>Nincs értelem… <br>Bűnös késedelem? <br> <br>Jelenben ész <br>Jövőt remélsz, <br>Múlttól félsz? <br>* <br>(Senrjon) <br>Múltad nélkül semmi vagy, <br>Legföljebb csak bús, kivagyi vagy… <br>Öntagadó vagy! <br>* <br>(3 soros-zárttükrös) <br>Ha nem lenne múlt, biz' nem születtél volna meg, <br>De megszülettél, így tenmagad vagy fergeteg… <br>Ha nem lenne múlt, biz' nem születtél volna meg. <br>&bull; <br>Jövőbe menni minek, ha nem is tudod megfogalmazni? <br>Múltból fakadsz! Identitásod nem tudod megfogalmazni? <br>Mi vagy Te? Születésekor már el is veszett ember? <br>Szedd össze magad, légy élő múltadból való ember! <br> <br>(Anaforás, 3 soros-zárttükrös, önrímes) <br>Ember! Ne bámulj csak visszafelé, mert nem arra mész! <br>Ember! De tartsd a szemed a múltadon, mert onnan mész… <br>Ember! Ne bámulj csak visszafelé, mert nem arra mész! <br>* <br>(Bokorrímes) <br>Ember! Légy ember, állítólag annak születtél. <br>Ne degradáld magad, balga, ha már ember lettél! <br>Tudd a konkrét helyed, ha már a Földre születtél! <br>* <br>Emberfia, légy inkább alapos, pedáns, mélyen hova tartozó, <br>Ne higgy az olyannak, ki erős erények híján, vadul szajkózó! <br>Emberfia járd a magad botladoztatón rögös útját, fáradhatatlanul, <br>Ne állj be tömege-sorába csak, hogy mégse láss semmit, végeláthatatlanul. <br> <br>(3 soros-zárttükrös, önrímes) <br>Te oktalan, identitás hiányos utad, illatos út a semmibe… <br>Légy ember, tartozz jó-öreg identitásodhoz, ne higgy nékik semmibe… <br>Te oktalan, identitás hiányos utad, illatos út a semmibe. <br> <br>Vecsés, 2021. február 27. – Kustra Ferenc József - az identitás megléte vagy hiánya is dolgozik… <br>
Beküldő: versek.eu
Olvasták: 282
Van ki, még azért harcol, mert nincsen is átok? <br> <br>Búm a súlyos bánatom, <br>Mert életszépséget nem látom! <br>Létem… átkozott. <br>* <br>Emberek, nem viccelek <br>Nem passzió-lehetetlenség… <br>Átkozott létem! <br>* <br>Vagyok: hetedíziglen… <br>Mit követett el ősi ősöm? <br>Átkozott létem! <br>* <br>Hetedíziglen létem <br>Mit tehet bűnben elveszettért? <br>Én mér' kárhozok!? <br>* <br>Bűntörténet ideje: <br>Ezerhétszáz nyolcvankilencben… <br>Tudás nem oldoz… <br>* <br>Megátkozóm… most tán' jobb <br>Sorsú mennyekben? Engem figyel? <br>Vissza nincs átok… <br> <br>Vecsés, 2023. december 7. – Kustra Ferenc József- írtam: önéletrajzi írásként! {El is tudom mesélni a történetem: de 2-3 óra legalább! Bizonyíték hegyeim vannak…} <br>
Beküldő: versek.eu
Olvasták: 300
Vers és haikuíró vagyok, <br>És úgy tűnik, most már maradok. <br>Mindig vannak új tanítványok, <br>Tanítom őket, fiúk-lányok… <br> <br>Vecsés, 2017. március 18. - Kustra Ferenc József – íródott: a www.magyarerő.hu <br> felhívására a fényképem mellé, amikor ott is publikáltam. (Önéletrajzi írás) <br>
Beküldő: versek.eu
Olvasták: 309
mert az a poéta szívlapátja… <br> <br>Gyertyám lobogó fénye igen eltorzította, <br>Kisimított, elfödte, sőt, jobban kirajzolta <br>A méreteket, mélységeket, mint alak-forma… <br> <br>Nem látszik a szám szélén, hogy tükörtojást ettem, <br>Az sem, hogy az előbb jó forró gyógyfürdőt vettem… <br>De látszik, hogy a pennámat kezembe szereztem. <br> <br>Árnyékomban nem látszik sem szeretet, sem gyűlölet, <br>De látszik, mint fényjáték… oly’ változatos az élet. <br>Az sem látszik, hogy létem ilyen 'szakadt rongy', miként lett! <br> <br>Falon, árnyékom le-föl, jobbra-balra ugrál, kisebb és nagyobb is vagyok, <br>Mert izgek-mozgok… erre megaktiválnak a legnagyszerűbb gondolatok. <br>Szerencsére ezekben nincsen hiány, kezemben a pennával, alkotok. <br> <br>Vecsés, 2022. október 30. – Kustra Ferenc József <br>
Beküldő: versek.eu
Olvasták: 255