Filozófia a hazaszeretetről… a magyarságról!
<br>
<br>Merre és hová visznek az utak,
<br>Mert látom, a végtelenbe futnak,
<br>De nincs kitéve iránytábla,
<br>Nincs, de tán’ más „hazába”?
<br>
<br>Nekem nem kell az új út,
<br>Nekem jó a régi fúrt kút,
<br>Innen jól látom a csillagösvényt,
<br>Hadd nyírjam tovább a kerti sövényt.
<br>
<br>Minek is menni, ha nem akarok?
<br>Mi legyen… a fejemen vakarok,
<br>De már eldöntöttem, nem megyek!
<br>Nálam, helyükön maradnak a hegyek!
<br>
<br>Maradok! Engem ne küldjön senki sehova
<br>Mert én ide születtem, nekem ez a haza!
<br>Maradok! Jó nekem itt a Kárpát-medencében,
<br>Majd halni is itt akarok a haza sírkertjében…
<br>
<br>Vecsés, 2012. szeptember 8. – Kustra Ferenc József
<br>
(Anaforás)
<br>Hmm… ha nem függnék, uralkodó „összes” körülményemtől,
<br>Még tán' jobb sorsom is lehetne -meg múltam- zsigerből.
<br>Hmm… Születésemkor beborított egy nagy, matt fekete fátyol,
<br>Még jobb is lehetett volna minden… ó, sorsom, mért elhagyol?
<br>*
<br>(Senrjú)
<br>Nem is én döntök,
<br>Körülményirányítás!
<br>Sors, rég’ elhagyott…
<br>*
<br>Fekete fátyol
<br>Megmaradt, csak az enyém!
<br>Rég’ elhagyott sors…
<br>*
<br>Születésemkor
<br>Borús égen, csillagok?
<br>Elhagyott rég’… sors.
<br>
<br>Pazar, ahogy meditálok, ezt tanácsolták nekem,
<br>De nem használ, ez bizony ez, az én lehetetlenem.
<br>A matt fekete fátylam, kitartóan kísért mindvégig,
<br>Ez már marad! Születésem óra és most már a sírig…
<br>
<br>(Anaforás, halmazrímes, belső rímes)
<br>Kik kedvesek voltatok nekem, már mind régen elmentetek… végül,
<br>Így aztán itt maradtam a fonton, ellenségek között, egyedül.
<br>Kik kedvesek voltatok nekem, mind hiányoztok oly' végtelenül,
<br>Így aztán majd megyek lélekúton… bizony elkerülhetetlenül.
<br>*
<br>Ó! Ha nem függnék
<br>Mástól! Szeretet lengne…
<br>Gonosz emberek!
<br>*
<br>Éjsötét fátyol,
<br>Távoli erdőségbe…
<br>Levélzizegés.
<br>*
<br>Adjatok éltet,
<br>Fekete nélkül békét!
<br>Csillagfény magány.
<br>*
<br>Szél dalolása,
<br>Elrepítheti rossza?
<br>Ez felnőtt mese…
<br>*
<br>Kihalt parkban rendszeresen meditálok,
<br>Ez jó, mert ott idegen kutyákkal játszok…
<br>Kihalt parkban, keresem elveszett életet,
<br>Ez jó… mert ott érzem a sok bárgyú nézetet.
<br>
<br>(Bokorrímes)
<br>Van, hogy ott ér a sötét, holdvilágos este,
<br>Én meg keresem a csillagokat, fűben heverve.
<br>Hogyan tovább? Életrealitás, vággyal keverve…
<br>
<br>Vecsés, 2015. május 5. – Kustra Ferenc József– tavaszi megújulás jegyében született gondolatok önéletrajzi írásként.
<br>
Végre! Az idén is eljött a tavasz,
<br>Reggel köszöntek a madarak; szevasz.
<br>Madár csivit a csalhatatlan jele,
<br>Végre ideért a tavasz eleje.
<br>
<br>Levegő melegszik,
<br>A hideg öregszik,
<br>Életritmusunk növekszik,
<br>Tavaszi zápor leesik.
<br>
<br>Vecsés, 2015. február 26. –Kustra Ferenc József- írtam: Versben és 10 szavasban…
<br>
Madárdaltól hangos az erdő,<br>Mezei csokor lett a mező,<br>Mégis kizöldül a temető.<br><br>Nap bekacsint függönyön keresztül,<br>Családban, lakásban öröm zendül,<br>Jó idő jön, tavaszon keresztül.<br><br>A tél mérge végre már elfolyik,<br>Sáros hólé tetőről lefolyik,<br>Hurrá! Hurrá! Végre tavaszodik.<br><br>Budapest, 1997. március 2. - Kustra Ferenc József<br><br>
Ma igazán szép nap volt,<br>A nap végre szikrázott.<br>Felhőtlen volt az égbolt,<br>Tavaszi nap szinte lángolt.<br><br>Velem szemben künn a parkban,<br>Kutyák hancúroztak vidáman.<br>Nehéz nap volt dolgoztam,<br>Szolit elláttam csicsásan.<br><br>Kiálltam az ajtó elé,<br>Nap sütött rám, lefelé.<br>Örültek a kutyák; én is,<br>Lám! Megjött a tavasz mégis.<br><br>Budapest, 1997. március 2. ?Kustra Ferenc József- Önéletrajzi írás.<br>

Értékelés 

