I. Vajda Julianna ismeretlen levele Csokonaihozr>r>Kedves Vitéz! Köszönöm a hozzám írott verseit.r>Köszönöm, hogy szeretett.r>Bocsássa meg, hogy rímek nélkül írok,r>de hát nem lehet mindenki olyan bolond,r>hogy poétává lesz Magyarországon...r>Ne haragudjon, hogy nem vártam meg Önt.r>Bocsásson meg a csalfa reményért.r>Bocsásson meg az elhervadt virágokért.r>Nem illettünk egymáshoz, ezt Ön is jól tudja.r>Keressen magának egy másik leányt,r>aki viszonozza majd érzéseit.r>Én is próbáltam, de nem tudtam.r>Ég áldja!r>Juliannar>r>II. Lilla ismeretlen naplójábólr>r>Megírtam Mihálynakr>Búcsúlevelemet,r>Szavaim még fájnakr>S tőlem idegenek.r>Nézem azt a szeplőt,r>Miről versét írta.r>Ez jelenti már őt...r>Nincsen többé Lilla.r>
Vágyódás!!r>r>Vágy egy édes érzés mi hatalmába kerít...r>Ha vágysz valakire/valamire teljesen legyengít...r>Addig nem nyugszol míg el nem éred célodat...r>Mindent megteszel csak teljesítsék vágyadat...r>r>Vágy mi benned él kínoz szüntelen...r>De van mikor helyzet kilátástalan reménytelen...r>Olyankor szíved majd meg hasad...r>Kegyetlenül rosszul érzed magadr>r>Hisz szenved lelked untalan...r>Érzed ilyenkor minden bizonytalan...r>Elfog a kétség a kínzó félelem...r>Vajon miért nem sikerül semmi énnekem?...r>r>Jár eszed peregnek fejedben a gondolatok...r>Mit rontottam el élettől mért kudarcot kapok?...r>Nem vágyom ékszerre pompára palotára...r>Csak szeretetre figyelemre boldogságra...r>r>Nem vagyok nagyra vágyó nem akarok sokat...r>Mért nem teljesítik hát szerény vágyaimat??...r>Fáj sajgó szíved nem érted már az életet?...r>Más mindent megkap én mért nem?várod a feleletet...r>r>De sajnos hiába vársz,nem jön rá felelet...r>El kell fogadni kérdésedre választ magadban leled...r>Szenvedés életed nem teljesülnek vágyaid?...r>Gondolkozz el ezzel nem csak te vagy így...r>r>Vágy kevés én tudom,sokat kell tenned érte...r>Nincs jó tündér sajna csak a mesékbe...r>Az élet valóság,nem álom és nem mese...r>Az élet kemény nem hullik öledbe semmi se...r>r>Ha mindent megtettél mégsem teljesülnek Álmaid...r>Vigasztaljon a tudat nem csak te érzed így...r>Tanácsom:Küzdj ne add fel a reményt...r>Én is küzdök s befejezem e vágyakkal teli regényt!!:-)...r>Saját versem!!r>
Költök.r>r>Ihletem az érzés.r>Csak egy ceruza kell.r>r>Semmi más csak ez ar>két dolog. És boldogr>r>vagyok, ha tetszenekr>a sorok, miket olyr>r>unalmas órákbanr>magambólr>r>adok.r>
Még egyszer sem mondtam:r>hiányzik csókjaidr>tengerer>mikben eltűnt mindigr>a szürke napoknakr>hazugságtól zsúfoltr>rendszere.r>r>Sötétlő éjjelekr>mik vesznek most kárbar>nélküled.r>Várok rád hiábar>és csöppet sem nyugszikr>a kitörni vágyór>kéjületr>r>mi bennem izzva forr.r>Már nem érdekel har>hibázol.r>Létem árva egénr>illatod idézemr>egy meleg nyári nap.r>Hiányzol.r>
Ki hegyre megy, annakr>Kardok közt kell járnir>S odafent a csúcsonr>Keresztnek kell állni.r>r>Az jut csak oda fel,r>Kit Isten keresztel.r>De nem babérággal,r>Tövissel, kereszttel.r>r>Százezer kard éler>Fog szivébe vágni.r>Mégse engedj, Uramr>Félúton megállni!

Értékelés 

