<br>Szürke homály ködösíti szemem,<br>Mi nem tud eloszlani szertelen.<br> <br>Ragyogás mi egykor voltam,<br>Csupán csak árnyéka múltnak.<br> <br>Én szenvedésre születtem,<br>Mártír élet a keresztem.<br> <br>Szavam kopik mint a nevem,<br>Kifog majd hinni nekem?<br> <br>
<br><br>Holnap,holnap talán már nem.<br>Véget ér!álom lesz,ez az<br>emberhez méltatlan küzdelem.<br><br>Milyen messze ér a szerelem fénye?<br>Lélek feketül lélek terhétől, s még<br>aggként is remeg szemünkben,<br>a megélt szerelmes élet szenvedélye.<br><br>És mint száraz kóbor falevél<br>sodródik a tenger vizén,úgy<br>Lebeg fonnyadt gyenge szívünk<br>Semmiként.A semmi egén.
Indulnék... megállok...<br>indulnék... megállok...<br>torlódás<br>műszaki hiba<br>kamionmentés<br>lezárt az út<br>keskeny a sáv<br>útlezárás<br>...teli az árok<br>indulnék... megállok!<br><br>- mi jut az eszembe?<br>hogy lassan haladunk...<br>sietek... elkések...<br>elmélkedek...<br>ilyen az életem!<br>- mit tehetek?<br>dühössé tegyenek...?<br><br>az élet kulcsa az<br>életben található.<br>a kijutás kulcsa...<br>a kitörés... : <br>a kitartás a neve!<br>- hogyha megvolt<br>előbbre jutottam.<br>s az igyekezetemmel?<br>várni is tudni kellet vele!<br><br>- és hogyan jutottam ide<br>most ahol vagyok?<br>- magam sem értem -<br>mert elvarázsolt<br>a torlódott<br>és a banális<br>mérgelődésekkel teli<br>\\'történelmi\\' állapotom!<br>de mégis előbbre jutottam!<br>- vagy mégsem?!
<br><br>Csak egyetlen szó elég lett volna,<br>csak egyszer mondtad volna hogy szeretsz,<br>s én megtettem volna mindent érted<br>hisz elraboltad a szívemet.<br><br>Csak egyetlen egyszer hallottad volna<br>szívemnek csendes sóhaját,<br>hiszen hozzád szólt oly halkan, szelíden<br>amilyen halkan suttognak a fák.<br><br>Csak egyetlen percet vártál még volna,<br>amíg letépem kínzó láncomat,<br>hogy ne legyen semmi, mi gátat szab nékem<br>s tomboló viharként átadom magam.<br><br>Csak egyetlen perc, mit nem tudtál kivárni!<br>s egyetlen perc alatt minden elveszett!<br>Csak egyetlen könnycsepp mit hullajtok érted,<br>azután végleg messzire megyek.<br><br><br>
<br>Mi ez a tűz? És mi ez a láng,<br>amely bennem ég szüntelen?<br>Mi ez a forró szenvedély<br>amely belülről éget el?<br><br>Mi ez a forró, furcsa érzés<br>amely belülről felkavar?<br>Mi ez az égő, fájó érzés<br>mely minden ízemig felkavar?<br><br>Mi ez a tűz? Már elfeledtem!<br>Rég nem gyújtott fel semmi sem!<br>Nem is értem már miért történt,<br>hisz nem akartam már élni sem!

Értékelés 

