Belülről mar engem,
kívülről nem látszik,
de elemészt teljesen,
vágyam utánad.
Mióta először láttalak,
kezem, lábam remeg,
a szívverésem mérni,
már nem is lehet.
Megfogott szépséged,
szemed, arcod bája,
csodás testednek,
izgató látványa.
Mert te vagy a Nő,
az anya, angyal,
oda vagyok érted,
fájó, üres aggyal.
Ha hívnál, mennék,
bármikor, bárhová,
feladnék érted mindent,
mennék, akár világgá.
Találkozni veled,
megfogni a kezed,
szemedbe nézni,
nékem vajon lehet?
Kérlek annyit mondj,
jöhetsz, várlak,
engem is emészt
a vágy, utánad.
Ez lenne az Új Év,
első jó híre,
indulnék is azonnal,
oda, Edelénybe.
És tudod Edelény,
mitől nevezetes?
Ott lakik a legszebb,
minden nő felett.
De hiába a vágy,
ha az egyoldalú,
azért vagyok Én,
folyton szomorú.
Leteszem a tollat,
most már elfeledlek,
tudom az Isten,
nem nékem teremtett.
Legyen az életed,
nélkülem is szép,
gondolj jó szívvel rám,
ha eszedbe jutnék.
kívülről nem látszik,
de elemészt teljesen,
vágyam utánad.
Mióta először láttalak,
kezem, lábam remeg,
a szívverésem mérni,
már nem is lehet.
Megfogott szépséged,
szemed, arcod bája,
csodás testednek,
izgató látványa.
Mert te vagy a Nő,
az anya, angyal,
oda vagyok érted,
fájó, üres aggyal.
Ha hívnál, mennék,
bármikor, bárhová,
feladnék érted mindent,
mennék, akár világgá.
Találkozni veled,
megfogni a kezed,
szemedbe nézni,
nékem vajon lehet?
Kérlek annyit mondj,
jöhetsz, várlak,
engem is emészt
a vágy, utánad.
Ez lenne az Új Év,
első jó híre,
indulnék is azonnal,
oda, Edelénybe.
És tudod Edelény,
mitől nevezetes?
Ott lakik a legszebb,
minden nő felett.
De hiába a vágy,
ha az egyoldalú,
azért vagyok Én,
folyton szomorú.
Leteszem a tollat,
most már elfeledlek,
tudom az Isten,
nem nékem teremtett.
Legyen az életed,
nélkülem is szép,
gondolj jó szívvel rám,
ha eszedbe jutnék.
Szó lenni a levélben,
fény lenni a sötétben,
szél lenni kertjében,
csendesedni szerényen,
leülni fakérgen,
nap lenni egész fent,
ragyogni míg felébred,
néha fájni, néha szűnni-múlni,
s néha nem akarni, de könny lenni ott,
hol gördülni bőrén egészen, még egy múlik percében,
sok múlik egész bent lelke mélyébe, sötétben.
fény lenni a sötétben,
szél lenni kertjében,
csendesedni szerényen,
leülni fakérgen,
nap lenni egész fent,
ragyogni míg felébred,
néha fájni, néha szűnni-múlni,
s néha nem akarni, de könny lenni ott,
hol gördülni bőrén egészen, még egy múlik percében,
sok múlik egész bent lelke mélyébe, sötétben.
Kökény illat s pillanat
Tömény szavak s hajcsomó, mely kezemben marad
Szivem összeszorul, arcom beesik
Eljő az ősz, egy falevél leesik
Leszáll az est, csönd lesz rögvest
Temérdek hajad beborítja arcomat
S csak egy pillanat, nem is érzem, nem is fáj
Megszűnik minden mozzanat.
Tömény szavak s hajcsomó, mely kezemben marad
Szivem összeszorul, arcom beesik
Eljő az ősz, egy falevél leesik
Leszáll az est, csönd lesz rögvest
Temérdek hajad beborítja arcomat
S csak egy pillanat, nem is érzem, nem is fáj
Megszűnik minden mozzanat.
Valentin nap
A mi Valentin napunk Szent Istvánkor volt.
Ezért néhány ember irigyelt és korholt.
Nyári szellő súgta, hogy téged kereslek.
Szívünkben maradt még a szó, hogy szeretlek.
Most vastag hó öleli fagyos földünket.
Talán ránk is vigyázz védelmezz bennünket.
A szerelmünk olyan mint hajnali tűz este felé.
Rajtunk tartja az Isten simogató kezét.
Mint későn érő két kamasz megyünk a bálba.
Mintha az első szerelem haza találna.
A mi Valentin napunk olyan napfelkelte.
Ami minket úgy talál egymást átölelve.
2012.02. 14. Ézsiás László
A mi Valentin napunk Szent Istvánkor volt.
Ezért néhány ember irigyelt és korholt.
Nyári szellő súgta, hogy téged kereslek.
Szívünkben maradt még a szó, hogy szeretlek.
Most vastag hó öleli fagyos földünket.
Talán ránk is vigyázz védelmezz bennünket.
A szerelmünk olyan mint hajnali tűz este felé.
Rajtunk tartja az Isten simogató kezét.
Mint későn érő két kamasz megyünk a bálba.
Mintha az első szerelem haza találna.
A mi Valentin napunk olyan napfelkelte.
Ami minket úgy talál egymást átölelve.
2012.02. 14. Ézsiás László
Te titokzatos lány, ki a koli falai közt vár reám.
Szívem legbelső érzései várnak most terád.
A nevedet sajnos még nem tudom.
Remélem egyszer az álmaidban a főszerepet én kapom.
Lehetsz te tőlem tanuló, modell vagy művész.
Ha nem kaplak meg, hát vágja le a kezemet a fűrész.
Sajnos nem vagyok egy latin macsó.
Nem vagyok egy élsportoló.
De belül egy érzékeny személyiség rejtőzik.
Gondolataimat a személyed képei megfertőzik.
Amikor arcodat nem láthatom.
Szívemet elönti a bánatom.
De mikor szemünk találkozik.
A lelkem kiabálva ugrándozik.
Remélem összehoz minket egyszer a sors.
És majd csókjaid közt az ágyadba sodorsz.
Szívem legbelső érzései várnak most terád.
A nevedet sajnos még nem tudom.
Remélem egyszer az álmaidban a főszerepet én kapom.
Lehetsz te tőlem tanuló, modell vagy művész.
Ha nem kaplak meg, hát vágja le a kezemet a fűrész.
Sajnos nem vagyok egy latin macsó.
Nem vagyok egy élsportoló.
De belül egy érzékeny személyiség rejtőzik.
Gondolataimat a személyed képei megfertőzik.
Amikor arcodat nem láthatom.
Szívemet elönti a bánatom.
De mikor szemünk találkozik.
A lelkem kiabálva ugrándozik.
Remélem összehoz minket egyszer a sors.
És majd csókjaid közt az ágyadba sodorsz.

Értékelés 

